MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwaleLato z Radiem Solec Kujawski: Cleo, Margaret, Pectus (transmisja wideo)

Lato z Radiem Solec Kujawski: Cleo, Margaret, Pectus (transmisja wideo)
L

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Po niezapomnianej imprezie w Wągrowcu dziś ekipa Radiowej Jedynki przenosi się do Solca Kujawskiego. Na scenie Lato z Radiem pojawią się między innymi.: Arka Noego, Cleo, Margaret i gwiazda wieczoru Pectus.

Dziś, 16 lipca Lato z Radiem w Solcu Kujawskim – nie zabraknie wspaniałej atmosfery i świetnej muzyki.

REKLAMA

Na scenie “Lata z Radiem” pojawią się Cleo, Margaret i grupa Pectus. Dla najmłodszych wyjątkowe koncerty zaplanowała Arka Noego.

Do studia plenerowego Radiowej Jedynki zaproszą Marta Januszewska i Roman Czejarek, którzy poprowadzą oba koncerty. Relacje zza kulis przeprowadzą dla słuchaczy Jedynki Joanna Ficińska i Bogdan Sawicki.

Cleo – Lato z Radiem Solec Kujawski

Materiały promocyjne partnera

Cleo

Wokalistka, autorka tekstów, malarka, projektantka – kobieta wielu talentów. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem, królowa YouTube’a i pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej.

Od samego początku kształtowała swój wokal w kierunku muzyki: Soul, Gospel, R’n’B, Funk i Hip Hop. Zaczęło się od dziecięcej fascynacji takimi wielkimi divami światowej sceny, jak Aretha Franklin, Whitney Houston, Patti LaBelle, Chaka Khan, Lauryn Hill.

Odkryta przez Donatana wydała w 2013 roku singiel „My Słowianie” który stał się jednym z największych hitów radiowych. Wydana rok później płyta „HIPER/CHIMERA” która wyprodukował Donatan uzyskała status podwójnej platyny.

Cleo jest najpopularniejszą Polską wokalistką w sieci, jej profil facebookowy zgromadził ponad 1 440 000 fanów, a jej teledyski na YouTube wyświetlono ponad 150 milionów razy.

▶ Przeczytaj również: Ed Sheeran – drugi koncert w Polsce (pierwszy wyprzedany w godzinę)

Lato z Radiem Pectus – 16 lipca Solec Kujawski

Lato z Radiem Pectus - 16 lipca Solec Kujawski

Pectus powstał wiosną 2005 roku w Rzeszowie. Zespół jest finalistą 44. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej „Debiuty” Opole 2007, zdobywcą Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” Rzeszów 2006. W styczniu 2007 roku grupa wydała promocyjny minialbum, na którym znalazło się pięć autorskich utworów. W nagraniu materiału pomagali Wojtek Horny (O.N.A., Chylińska), Zbyszek Jakubek (Walk Away, R. Rynkowski).

Kolejne nagrania zespołu powstają przy współpracy z producentem Tomkiem Bonarowskim. Jako jeden z pierwszych utworów wyprodukowany został między innymi „To, co chciałbym Ci dać”, który stał się ogromnym przebojem w 2008 roku. W tym samym czasie Pectus zdobył SŁOWIKA PUBLICZNOŚCI podczas Sopot Festival. Od tego momentu kariera zespołu nabrała tempa. Piosenka „To, co chciałbym, Ci dać” staje się jednym z najczęściej granych utworów w polskich stacjach radiowych. Debiutancki album zawierający 11 utworów ukazał się 27 lutego 2009 roku.

Wszystkie kompozycje i teksty są autorstwa Tomka Szczepanika. Producentem płyty jest Jasiek Kidawa współpracujący wcześniej z Wilkami, Feel, Małgorzatą Ostrowską i wieloma innymi artystami. Debiutancki album „PECTUS” jest dopracowany pod względem brzmieniowym i kompozytorskim. To porcja gitarowej muzyki, w której nie brakuje melodii, a charakterystyczny wokal Tomka uzupełnia to we wspaniały sposób. Praca nad płytą trwała długo, gdyż zespół walczył o każdy dźwięk i artystyczną tożsamość. Miała powstać płyta „pectusowa” i taka jest.

Pectus – Jeden Moment

Kolejny singiel „Jeden moment” ugruntowuje pozycję zespołu i rozwiewa wszelkie wątpliwości, co do jego przyszłości. Piosenka przez wiele miesięcy króluje na wszelkich listach przebojów i zajmuje pierwsze miejsce wśród polskich przebojów najczęściej prezentowanych w radiu.

Zespół nie spoczywa jednak na laurach i pracuje jeszcze ciężej niż do tej pory. Podczas 46. Sopot Festival 2009, PECTUS odebrał złotą płytę za debiutancki album, który od dnia premiery sprzedał się w ponad 15 tysiącach egzemplarzy. W czerwcu tego roku podczas Opolskiego Festiwalu w Konkursie Premier zespół za piosenkę „Życie na dystans” otrzymał Brązową Premierę. Opolski Festiwal przyniósł również SuperJedynkę w kategorii Debiut Roku.

Koniec roku to udział Tomka Szczepanika w projekcie „Kalendarz Dżentelmeni 2010”, gdzie zaśpiewał w duecie z Andrzejem Grabowskim, a akcja charytatywna nazywała się „Stop bosym stopom” i miała na celu zakup butów dla biednych dzieci. Rok 2010 obfituje w koncerty, jednocześnie zespół w swoim rzeszowskim studio pracuje nad drugim albumem. W pierwszy weekend majowy Pectus po raz pierwszy leci do USA, gdzie w Chicago w Copernicus Center występuje dla licznie przybyłej Polonii.

Maj 2010 to dla Polski fala powodzi. Zespół nie pozostaje obojętny na problem ludzi, którzy stracili swój dobytek, bierze udział w licznych akcjach i koncertach charytatywnych, m.in. „Artyści dla Sandomierza”, wspiera także Fundację Anny Dymnej, występując na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie w czerwcu 2010 roku. Oprócz medialnych akcji, występuje także z charytatywnym koncertem w miejscowości Tuchów, gdzie całe wsie znalazły się pod wodą.

Oceany

„OCEANY”, piosenka, która otworzyła drugi album pt. „Stos Praw”, królowała przez wiele miesięcy na listach przebojów wszystkich rozgłośni w kraju. Premiera płyty miała miejsce 24 września 2010 roku.

Zespół znany jest z udziału w licznych akcjach charytatywnych. Tomasz Szczepanik i jego trzej bracia: Mateusz, Marek oraz Maciej tworzą od października 2011 nowy skład Zespołu Pectus. Absolwenci Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nigdy wcześniej nie grali wspólnie, jednak kiedy stanęli na jednej scenie, moc, z którą wykonują największe przeboje PECTUS oraz nowe kompozycje, jest ogromna.

Bardzo dobre recenzje koncertów dodają im jeszcze więcej motywacji. Dorobek muzyczny istniejącego od roku 2005 zespołu PECTUS cieszy się ogromną popularnością.

Lato z Radiem Margaret – 16 lipca Solec Kujawski

Margaret
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Właściwie Małgorzata Jamroży. Polska piosenkarka i autorka piosenek. Z wykształcenia projektantka mody.

Margaret zadebiutowała w 2013 roku singlem „Thank You Very Much”, który znalazł się na 2. miejscu listy najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych.

W 2014 roku wydała debiutancki album „Add the Blonde”, który pokrył się platyną, a pod koniec 2015 roku z Mattem Duskiem płytę „Just the Two of Us”, która także zdobyła platynowy status. Jej nowy longplay „Monkey Business” już jest dostępny w sprzedaży.

Lato z Radiem Solec Kujawski – transmisja na żywo

 

ZOBACZ TELEDYSK
MARGARET – WHAT YOU DO

Tekst piosenki
Margaret – What you do
I, I’ve been looking for a while
Been searching for a sign
Enjoying to ignite
I, I’ve been chasseing highs and lows
But don’t know where to go
It’s could be a bumpy ride
When you feel other way
What you do?
What you do?
Fade away
Hate to say
So what you do?
What you do?
Raise it up lighter, lighter
Dare it up higher, higher
When you feel other way
What you do?
What you do?
(What you do?
What you do?)
What you do?
What you do?
(What you do?
What you do?)
You, you don’t wanna be alone
Hiding in a safety zone
Tell my what is on your mind
When your head is in the clouds
Watch you hang out
And be proud
So come one and light the stars
When you feel other way
What you do?
What you do?
Fade away
Hate to say
So what you do?
What you do?
Raise it up lighter, lighter
Dare it up higher, higher
When you feel other way
What you do?
What you do?
(What you do?
What you do?)
What you do?
What you do?
(What you do?
What you do?)
Look at me
Look at me
I want for you make your dreams
If you wanna it, you take it
.. how the lullaby singin’: Aaaa !
When you feel other way
What you do?
What you do?
Fade away
Hate to say
So what you do?
What you do?
Raise it up lighter, lighter
Dare it up higher, higher
When you feel other way
What you do?
What you do?
What you do?
What you do?

R E K L A M A » zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA