Zmarł Joseph Bologna (Znany aktor i scenarzysta nominowany do Oscara)

Zmarł Joseph Bologna (Znany aktor i scenarzysta nominowany do Oscara)
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

W wieku 82 lat zmarł aktor, reżyser i scenarzysta Joseph Bologna. Po trzech latach przegrał walkę z nowotworem trzustki.

Urodzony 30 grudnia 1934 roku w Nowym Jorku Joseph Bologna sławę zyskał przede wszystkim dzięki udziałowi w filmie “Mój najlepszy rok” z 1982. Zagrał w nim gwiazdę telewizji – Kinga Kaisera, wzorowanego częściowo na karierze Mela Brooksa.

Pierwsze kroki przed kamerą stawiał na początku lat 70. minionego wieku. Wystąpił w ponad 70 produkcjach kinowych i telewizyjnych.

Niedawno gościnnie pojawił się m.in. w serialu “CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”, a w “Epoce lodowcowej” użyczał głosu Panu Startowi. Za scenariusz do filmu “Zakochani i inni” (1971) otrzymał nominację do Oscara.

▸ Przeczytaj również: Kolejny rekord przeboju lata 2017 – Despacito

Ostatnio Joseph Bologna pracował nad komedią “Tango Shalom”, którą wyreżyserować ma jego syn – Gabriel. Córka – Zizi – zajęła się przygotowaniem oprawy muzycznej.

Przez lata Joseph Bologna tworzył razem z żoną – Renée Taylor. Wspólnie napisali 22 sztuki. Wielokrotnie pracowali razem nad projektami telewizyjnymi, w tym nad produkcją HBO – “Bedrooms”. Dwa dni przed śmiercią Josepha para obchodziła 52. rocznicę ślubu.

R E K L A M A » zespoły weselne