American Crime Story: Zobacz pierwszą zapowiedź nowego sezonu!

Do sieci trafił teaser nadchodzącej odsłony “American Crime Story”. Nowy sezon opowiada o zabójstwie Gianniego Versace.

Projektanta mody, Gianniego Versace, gra Edgar Ramirez. Latem 1997 roku kreator mody został zastrzelony przed swą rezydencją w Miami przez seryjnego zabójcę, Andrew Cunanana (Darren Criss). Versace był jego piątą i ostatnią ofiarą.

Penélope Cruz wciela się w siostrę Gianniego, także projektantkę Donatellę, a Ricky Martin w Antonia D’Amico, partnera Versacego.

Premiera planowana jest na początek 2018 roku.

– Chcemy przedstawić tę zbrodnię w społecznym kontekście – mówił wcześniej Murphy. – Versace, który był ostatnią ofiarą Andrew Cunanana, nie musiał umierać. Jednym z powodów, dla których Cunanan mógł dotrzeć do swych ofiar, z których wielu było gejami, była panująca wówczas homofobia.

W podobnym tonie wypowiadał się Ricky Martin. – Tę historię trzeba było opowiedzieć – wyjaśniał piosenkarz. – Robimy mainstreamoway serial o homofobii, o nienawiści, o obojętności. To surowa, szczera, dramatyczna i smutna rzecz. Jednocześnie jednak oglądamy historię miłości Gianniego i Antonia i 15 lat ich walki. Chciałem, żeby było o tym głośno.

Sezon “Versace: American Crime Story” składać będzie się z 10 odcinków zrealizowanych na podstawie książki “Vulgar Favors” Maureen Orth. Tom Rob Smith pisze scenariusz. Ryan Murphy kręci pierwszy odcinek.

Seria “American Crime Story” przybliża słynne, prawdziwe zbrodnie. Pierwsza część przedstawiła sprawę O.J. Simpsona i zdobyła 9 statuetek Emmy i 2 Złote Globy.

Pomysłodawca projektu, Ryan Murphy. Krótką zapowiedź, w której słyszymy dwa strzały można sprawdzić poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=y4AShUVLklA

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift: Nowy singiel zdetronizował mega hit Despacito

zespoły weselne