MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyFink zagra w Trójce (posłuchaj nowego singla)

Fink zagra w Trójce (posłuchaj nowego singla)
F

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Tuż przed polską trasą koncertową, Fink da specjalny występ w radiowej Trójce.

Już w najbliższy piątek, 15 września, w dniu premiery albumu “Resurgam” Fink zagra recital w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Trójce. Retransmisja występu na trójkowej antenie odbędzie się w sobotę.

REKLAMA

Tego samego dnia Fink rozpoczyna trasę po Polsce. Koncerty odbędą się 16 września w gdańskim B90, dzień później w stołecznej Stodole, 18 września w klubie Kwadrat pod Wawelem, zaś polski minitrasę zakończy koncert w CK Zamek, w Poznaniu, który zaplanowano na 21 września. Bilety nadal dostępne są w sprzedaży.

Tytuł krążka “Resurgam” (oznacza: “I znów powstanę”) wziął się z łacińskiej inskrypcji na ścianie 900-letniego kościoła w rodzinnej prowincji Greenalla – Kornwalii.

Materiały promocyjne partnera

Ten niezwykły duch patronuje płycie, a ożywcza siła pulsuje we wszystkich kawałkach tego albumu, nad którym wraz z Finkiem pracował ponownie znakomity producent Flood (U2, PJ Harvey, Foals, The Killers) w swoim londyńskim studio Assault & Battery.

Dziesięć nowych kawałków powstawało przez dwa miesiące, a owocem jest niezwykle bogata, przemyślana, wciągająca kolekcja – zachwycająca głębokim funkowym flow (w otwierający utworze “Resurgam”), ciepłymi melodiami (np. singlowy “Cracks Appear”) czy słodko-gorzkim lirycznym tonem “Word To The Wise”.

Cały materiał wybrzmiewa niskim, mocno rezonującym basem i analogowymi brzmieniami vintage ze studia Flooda, choć pojawiają się także brzmienia pianina, saksofonu czy delikatna rytmiczna gitara rodem z Zachodniej Afryki. Całość spaja zaś silny, szorstki, ale i pełen czułości głos Greenalla.

Oto tracklista:
1. Resurgam
2. Day 22
3. Cracks Appear
4. Word To The Wise
5. Not Everything Was Better In The Past
6. The Determined Cut
7. Godhead
8. This Isn’t A Mistake
9. Covering Your Tracks
10. There’s Just Something About You

Będzie to szósty już album grupy prowadzonej przez Fina Greenalla. Niezwykle u nas lubiany i szanowany Brytyjczyk, wraz z równie świetnymi kolegami z zespołu stworzyli materiał godny prawdziwych mistrzów męskiej, lirycznej piosenki.

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift fantazjuje o seksie w nowej piosence Ready For It

Płytę promuje singel “Cracks Appear”, którego można posłuchać poniżej.

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

  • Więcej na temat:
  • Fink
REKLAMA