Common pierwszym raperem z Oscarem, Emmy i Grammy

Common będzie czarnym samurajem i bohaterem, jakiego potrzebujemy
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Common ma powody do dumy. Ostatnie telewizyjne wyróżnienie sprawiło, że jest pierwszym hiphopowym artystą, który otrzymał Oscara, Emmy i Grammy.

W miniony weekend przyznano Creative Arts Emmy Awards, jednym z laureatów był właśnie Common.

Twórca z Chicago oraz jego koledzy Robert Glasper i Karriem Riggins zostali wyróżnienie za piosenkę “Letter to the Free”. Utwór wykorzystany został w dokumencie Netfliksa “13th” Avy DuVernay (“Selma”).

Tym samym Common stał się posiadaczem Emmy, Grammy (za utwory “Love of My Life” z Erykah Badu i “Southside” z Kanye Westem) oraz Oscara za piosenkę “Glory” do dramatu “Selma”, którą zrealizował z Johnem Legendem.

Dodatkowo numer został nagrodzony Złotym Globem. Jest jedynym raperem, który może poszczycić się tymi nagrodami. Eminem jest laureatem Oscara i Grammy, podczas gdy Queen Latifah i Will Smith mają Grammy oraz nominacje do Oscara.

Common to nie tylko raper, ale i aktor. Ostatnio wystąpił w obrazach “Legion samobójców”, “Barbershop: Na ostro” i “John Wick 2”, a wcześniej chociażby w serialu “Hell on Wheels: Witaj w piekle”.

Niedawno zapowiedział udział w thrillerze “Three Seconds” z Rosamund Pike i Clive’em Owenem, dramacie “Saint Judy” z Michelle Monaghan oraz romantycznej komedii “Best Day of My Life” z Renée Zellweger.

Najnowszy album artysty, “Black America Again”, ukazał się w listopadzie 2016 roku.

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift: Nowy singiel zdetronizował mega hit Despacito

zespoły weselne