Bill Clinton: Polityczne grzechy na małym ekranie!

Bill Clinton: Polityczne grzechy na małym ekranie!
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Kanał History zamierza przybliżyć widzom kulisy jednego z najgłośniejszych skandali politycznych w dziejach USA – procesu impeachmentu wobec prezydenta Billa Clintona.

Sześcioodcinkowa produkcja będzie nosić tytuł Bill Clinton – “The Breach” i powstanie na podstawie bestsellerowej książki Petera Bakera – “The Breach: Inside the Impeachment and Trial of William Jefferson Clinton”.

Scenariusz piszą R.J. Cutler i David K. Israel. Cutler zajmie się także produkcją wykonawczą i reżyserią cyklu. Rozpoczęły się już poszukiwania aktorów.

Serial ma pokazać widzom kulisy skandalu – od momentu, gdy świat dowiedział się o romansie Billa Clintona z Monicą Lewinsky. Poznamy wszystkich graczy politycznej przepychanki, którą ta rewelacja rozpoczęła, doradców prezydenta i jego wrogów: od Hillary Clinton, Newta Gingricha, Kena Starra po Boba Livingstona i wielu innych, którzy tygodniami pojawiali się na głównych stronach nie tylko amerykańskich gazet.

– Tłem dla tej historii jest początek wojen pomiędzy stacjami newsowymi i rewolucji mediów społecznościowych – komentuje R.J. Cutler.

– “The Breach” to wyjątkowa polityczna historia. To opowieść o tym, jak coś w naszym rządzie pękło i co nigdy nie zostało naprawione. To również emocjonująca opowieść o osobistych i zawodowych ambicjach, nieposkromionej pysze w dążeniu do władzy, osobistych słabościach – tym wszystkim, co niemal doprowadziło do upadku prezydentury.

Bill Clinton piastował stanowisko prezydenta USA od 1993 do 2001 roku. Próba jego usunięcia z urzędu, czyli impeachmentu, miała miejsce na przełomie 1998 i 1999 roku.

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift: Nowy singiel zdetronizował mega hit Despacito

zespoły weselne