Kasia Moś rozgrzeje publiczność przed występem Imany!

Kasia Moś rozgrzej przed Imany w Krakowie
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Kasia Moś, polska reprezentantka w konkursie Eurowizji, 17 października pojawi się w Krakowie, gdzie wystąpi przed Imany.

O Kasi Moś jest coraz głośniej – reprezentowała Polskę podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji 2017 w Kijowie, a od września można oglądać Kasię w programie “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, co nie przeszkadza jej w pracy nad nowym albumem.

Pochodzi z artystycznej rodziny. Córka dyrygenta, skrzypka i kameralisty, dyr. artystycznego orkiestry kameralnej Aukso Marka Mosia oraz Joanny Moś – altowiolistki, malarki, hobbystycznie zajmującej się projektowaniem ubioru. Siostra Mateusza Moś – skrzypka, kompozytora oraz producenta jej debiutanckiej płyty.

Ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, w klasie wiolonczeli i fortepianu. W 2009 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Współpracowała z orkiestrą Aukso przy nagraniu płyty Pawła Mykietyna “Pasja Świętego Marka”. Zagrała jedną z głównych partii w światowej prapremierze musicalu “Król Lear” Pawła Mykietyna, która odbyła się na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie.

Kasia Moś występowała w zespole “The Pussycat Dolls Burlesque Review”, była finalistką III edycji programu “Must Be The Music”, a także brała udział w kompozycji Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Zanussiego “Obce ciało”. Ponadto wystąpiła podczas takich festiwali jak: Spring Break, Carpathie Festiwal, Festiwal Top Trendy, Festiwal Woodstock, 52 KFPP w Opolu. Jest twarzą muzycznych reklam Link4.

W 2015 roku ukazał się jej debiutancki album “Inspination”, na płycie znajduje się 13 utworów – to wspólne kompozycje rodzeństwa Moś, połączenie elektroniki i soulu z elementami popu, zaś do współpracy został zaproszony młody producent Essex.

Trzykrotnie brała udział w konkursie polskich preselekcji z utworami – “I Wanna Know” (2006), “Addiction” (2016) i “Flashlight” (2017).

Imany, obok Zaz, jest uważana za jedno z największych objawień francuskiej sceny ostatnich lat. Jej muzyka określana jest jako połączenie akustycznego folku oraz soulowego bluesa. Młodziutka Francuzka do Paryża trafiła prosto z Nowego Jorku, gdzie odnosiła sukcesy jako modelka. W sierpniu 2016 roku ukazał się najnowszy album artystki, “The Wrong Kind Of War”.

Koncert odbędzie się 17 października w Tauron Arenie Kraków.

▸ Przeczytaj również: Linkin Park: Zobacz nowy teledysk i zapowiedź koncertu!

zespoły weselne

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!