Nowe “American Crime Story” już w styczniu (WIDEO)

Stacja Fox ustaliła datę premiery najnowszej odsłony antologicznego serialu “American Crime Story”. “The Assassination of Gianni Versace” trafi na ekrany tuż po Nowym Roku.

American Crime Story: Fani doczekają się pierwszego odcinka serialu o zabójstwie projektanta mody 17 stycznia 2018 roku.

Gianniego Versace, gra Edgar Ramirez. Latem 1997 roku kreator mody został zastrzelony przed swą rezydencją w Miami przez seryjnego zabójcę, Andrew Cunanana (Darren Criss). Versace był jego piątą i ostatnią ofiarą.

Penélope Cruz wciela się w siostrę Gianniego, także projektantkę Donatellę, a Ricky Martin w Antonia D’Amico, partnera Versacego.

– Chcemy przedstawić tę zbrodnię w społecznym kontekście – mówił wcześniej twórca serii, Ryan Murphy. – Versace, który był ostatnią ofiarą Andrew Cunanana, nie musiał umierać. Jednym z powodów, dla których Cunanan mógł dotrzeć do swych ofiar, z których wielu było gejami, była panująca wówczas homofobia.

W podobnym tonie wypowiadał się Ricky Martin. – Tę historię trzeba było opowiedzieć – wyjaśniał piosenkarz. – Robimy mainstreamoway serial o homofobii, o nienawiści, o obojętności. To surowa, szczera, dramatyczna i smutna rzecz. Jednocześnie jednak oglądamy historię miłości Gianniego i Antonia i 15 lat ich walki. Chciałem, żeby było o tym głośno.

Sezon “Versace: American Crime Story” składać będzie się z 10 odcinków zrealizowanych na podstawie książki “Vulgar Favors” Maureen Orth. Tom Rob Smith pisze scenariusz.

Seria “American Crime Story” przybliża słynne, prawdziwe zbrodnie. Pierwsza część przedstawiła sprawę O.J. Simpsona i zdobyła 9 statuetek Emmy i 2 Złote Globy. Trzecią odsłoną będzie “American Crime Story: Katrina”.

https://www.youtube.com/watch?v=5EKyA2tU5Cs

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez wraca na scenę po przeszczepie – kiedy?

zespoły weselne