Nowe “American Crime Story” już w styczniu (WIDEO)

Oceń jako pierwszy!

Stacja Fox ustaliła datę premiery najnowszej odsłony antologicznego serialu “American Crime Story”. “The Assassination of Gianni Versace” trafi na ekrany tuż po Nowym Roku.

American Crime Story: Fani doczekają się pierwszego odcinka serialu o zabójstwie projektanta mody 17 stycznia 2018 roku.

Gianniego Versace, gra Edgar Ramirez. Latem 1997 roku kreator mody został zastrzelony przed swą rezydencją w Miami przez seryjnego zabójcę, Andrew Cunanana (Darren Criss). Versace był jego piątą i ostatnią ofiarą.

Penélope Cruz wciela się w siostrę Gianniego, także projektantkę Donatellę, a Ricky Martin w Antonia D’Amico, partnera Versacego.

– Chcemy przedstawić tę zbrodnię w społecznym kontekście – mówił wcześniej twórca serii, Ryan Murphy. – Versace, który był ostatnią ofiarą Andrew Cunanana, nie musiał umierać. Jednym z powodów, dla których Cunanan mógł dotrzeć do swych ofiar, z których wielu było gejami, była panująca wówczas homofobia.

W podobnym tonie wypowiadał się Ricky Martin. – Tę historię trzeba było opowiedzieć – wyjaśniał piosenkarz. – Robimy mainstreamoway serial o homofobii, o nienawiści, o obojętności. To surowa, szczera, dramatyczna i smutna rzecz. Jednocześnie jednak oglądamy historię miłości Gianniego i Antonia i 15 lat ich walki. Chciałem, żeby było o tym głośno.

Sezon “Versace: American Crime Story” składać będzie się z 10 odcinków zrealizowanych na podstawie książki “Vulgar Favors” Maureen Orth. Tom Rob Smith pisze scenariusz.

Seria “American Crime Story” przybliża słynne, prawdziwe zbrodnie. Pierwsza część przedstawiła sprawę O.J. Simpsona i zdobyła 9 statuetek Emmy i 2 Złote Globy. Trzecią odsłoną będzie “American Crime Story: Katrina”.

https://www.youtube.com/watch?v=5EKyA2tU5Cs

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez wraca na scenę po przeszczepie – kiedy?

zespoły weselne