Z “Gry o tron” do kinowej biografii o zespole Mötley Crüe

Iwan Rheon
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Iwan Rheon znany z serialu “Gra o tron” zasilił obsadę filmu “The Dirt” o rockowym zespole Mötley Crüe.

Aktor, kojarzony z rolą Ramseya Boltona w produkcji fantasy, w muzycznej biografii wcieli się w gitarzystę Mötley Crüe, Micka Marsa. Daniel Webber sportretuje natomiast wokalistę, Vince’a Neila.

Z wcześniejszych doniesień wiadomo, że Machine Gun Kelly zagra w produkcji Netfliksa bębniarza kalifornijskiej kapeli, Tommy’ego Lee, a Douglas Booth pojawi się jako basista Nikki Sixx.

Obraz powstanie na podstawie bestsellerowej książki “Mötley Crüe – Brud. Wyznania gwiazd rocka cieszących się najgorszą sławą” (“The Dirt”) Neila Straussa. Nie zabraknie w nim narkotyków, bliskości śmierci oraz sporej liczby atrakcyjnych dziewcząt, czyli tego wszystkiego, co przyczyniło się do powstania legendy kapeli. Współtwórcami wydawnictwa byli muzycy bandu – Tommy Lee, Vince Neil, Mick Mars i Nikki Sixx – którzy także zajmą się produkcją filmu.

Jeff Tremaine (“Jackass: Bezwstydny dziadek”) będzie reżyserował “The Dirt”. Scenariusz piszą Rich Wilkes i twórca “Californication” Tom Kapinos.

W czasie trwającej od 1980 roku kariery grupa Mötley Crüe sprzedała około 100 milionów płyt. Szczyt popularności osiągnęła w latach 80., kiedy ukazywały się krążki “Shout at the Devil”, “Theatre of Pain”, “Girls, Girls, Girls” oraz “Dr. Feelgood”. Ostatni album formacji, “Saints of Los Angeles”, pochodzi z czerwca 2008 roku.

W styczniu 2016 roku zespół zagrał ostatni w karierze koncert. Kapela wcześniej zawarła umowę, w ramach której zobowiązała się, że już nigdy nie wystąpi na scenie. Dokument, “Cessation Of Touring Agreement”, podpisany przez wszystkich czterech członków formacji – Vince’a Neila, Nikkiego Sixxa, Micka Marsa i Tommy’ego Lee – w obecności świadków, zabrania muzykom powrotu do wspólnego grania na żywo.

▸ Przeczytaj również: Ed Sheeran wybierze rodzinę zamiast muzyki?

zespoły weselne

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!