Toni Collette i Harvey Keitel w zabawnej komedii Madame na Dzień Kobiet

Nominowani do Oscarów – Toni Collette (“Mała Miss”) i Harvey Keitel (“Bugsy”, “Grand Budapest Hotel”) oraz gwiazda filmów Pedro Almodóvara – Rossy de Palma (“Kika”, “Kwiat mojego sekretu”) zagrali w przezabawnej komedii o współczesnym Kopciuszku. Obraz “Madame” trafi do kin na Dzień Kobiet.

By wnieść pikanterii do skostniałego związku – Anne (Toni Collette) i Bob (Harvey Keitel), bogata i świetnie sytuowana para z Ameryki, przenosi się do urokliwej posiadłości w Paryżu. Po przeprowadzce do miasta miłości, małżeństwo postanawia wyprawić luksusowe przyjęcie dla swoich dystyngowanych znajomych.

W trakcie przygotowań okazuje się, na imprezę przybędzie dokładnie trzynastu gości. Zaniepokojona pechową liczbą osób, wierząca w przesądy Anne wpada na niezwykły pomysł. Postanawia namówić swoją pokojówkę Marię (Rossy de Palma), by ta na przyjęciu udawała… hiszpańską arystokratkę. Sytuacja wydaje się opanowana.

Przynajmniej do czasu. Wystarczy kilka lampek wina i rozluźniająca atmosfera, by rezolutna służąca wpadła w oko brytyjskiemu marszandowi. Lecz burzliwy romans Marii jest zupełnie nie w smak Anne, która zrobi wszystko, by rozdzielić parę nieoczekiwanych zakochanych.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Amanda Sthers (“Pełnia szczęścia”, “Caméra café”).

Do naszych kin “Madame” trafi 8 marca.

▸ Przeczytaj również: Rita Ora, Liam Payne – For You: Premiera teledysku Nowe Oblicze Greya

zespoły weselne