Nick Cave and The Bad Seeds kolejną gwiazdą na Open’er Festival 2018

Nick Cave and The Bad Seeds Nick Cave & the Bad Seeds
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Zespół Nick Cave and The Bad Seeds dołączył do składu tegorocznego Open’er Festival 2018. Formacja zagra 4 lipca na scenie głównej.

Na żywo grupa Nick Cave and The Bad Seeds promować będzie albumu “Skeleton Tree” z września 2016 roku. Dziełu towarzyszy dokument “One More Time With Feeling” w reżyserii Andrew Dominika.

Longplay i obraz realizowano po tragicznych dla wokalisty wydarzeniach, gdy jeden z jego synów-bliźniaków, 15-letni Arthur, spadł z klifu nieopodal Brighton i zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Nick Cave to jeden z bardziej cenionych i wpływowych przedstawicieli rocka i alternatywy. Znany jest nie tylko z działalności z zespołem The Bad Seeds, ale także solowej oraz z grupami Grinderman czy The Birthday Party.

W ostatnich latach z Warrenem Ellisem często zajmuje się muzyką filmową (“Droga”, “Gangster”, “Propozycja” na podstawie scenariusza Cave’a, “Aż do piekła”).

Udział w festiwalu wcześniej potwierdzili Gorillaz, Bruno Mars, Massive Attack, Depeche Mode, Migos i Arctic Monkeys. Impreza odbędzie się w dniach 4-7 lipca 2018 roku.

Informacje o wejściówkach pod tym adresem.

▸ Przeczytaj również: Seksowna Hailee Steinfeld w teledysku do filmu Nowe Oblicze Greya

zespoły weselne