Twórcy “Gry o tron” zajmą się “Gwiezdnymi wojnami”

Twórcy
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

David Benioff i D.B. Weiss stojący za sukcesem serialu “Gra o tron” zostali zaangażowani, by napisać scenariusz i wyprodukować nową trylogię sagi “Gwiezdne wojny”.

W listopadzie ogłoszono, że reżyser części “Ostatni Jedi”, Rian Johnson, stanie za kamerą całkiem nowej trylogii. Teraz wiadomo, nad czyim tekstem będzie pracować.

– David i Dan jak mało kto w naszych czasach potrafią opowiadać historie – mówi szefowa LucasFilm, Kathleen Kennedy. – Ich zdolność do tworzenia złożonych postaci, pogłębionych historii i bogatej mitologii, da nową jakość “Gwiezdnym wojnom”.

– Latem 1977 roku wyruszyliśmy w podróż do odległej galaktyki i od tamtej pory o tym marzyliśmy – komentują Benioff i Weiss. – Jesteśmy zaszczyceni i nieco przerażeni odpowiedzialnością.

Prace ruszą jak tylko panowie zakończą realizować ostatni sezon “Gry o tron”, którego premiera planowana jest na 2019 roku.

Nim do kin trafi nowa trylogia “Gwiezdnych wojen”, 20 grudnia 2019 roku fani zobaczą “Star Wars: Episode IX” w reżyserii J.J. Abramsa.

▸ Przeczytaj także: Selena Gomez podczas meczu, w którym grał Justin Bieber (ZDJĘCIA)

zespoły weselne

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!