Nowa płyta Riverside we wrześniu

Riverside
Riverside fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Pod koniec września ukaże się nowe wydawnictwo Riverside “Waste7and”.

Po wydaniu albumu grupa wyruszy w trasę po Europie, która oczywiście nie ominie Polski. Nowy album zostanie nagramy w składzie trzyosobowym.

– Riverside jest zespołem w którym łączymy kilka światów, kilka miejsc, w których panują różne podziały i w których mamy ustalone pewne schematy – mówią muzycy.

– Dzięki temu nasz zespół wciąż działa i jak się okazało jest w stanie przetrwać nawet najgorsze trzęsienie ziemi. Na koncerty znaleźliśmy sobie bratnią duszę w postaci Macieja Mellera i dzięki niemu na scenie wciąż możemy być kwartetem i brzmieć jak Riverside. W studiu chcemy być jednak konsekwentni i najnowszy album powstaje przede wszystkim w składzie trzyosobowym. Maciej wystąpi gościnnie w kilku utworach, ale będzie jedynym gościnnym gitarzystą na tej płycie, co nie znaczy, że jedynym gościem.

– Nagrywamy nasz najbardziej dojrzały i emocjonalny album w karierze. Gęsty, mroczny i bardzo męski. W każdej nucie słychać będzie, że wydarzyła się tragedia, że jesteśmy już innym zespołem, ale że przetrwaliśmy, idziemy przez życie z podniesioną głową i wciąż nazywamy się Riverside.

Ostatnie wydawnictwo Riverside to “Love, Fear and the Time Machine” z 2015 roku.

▸ Przeczytaj także: Grzegorz Halama z wakacyjnym hitem “Chwilówka” (WIDEO)

It is our pleasure to announce that this year we’re going on the “WASTELAND TOUR 2018” to promote the new Riverside…

Posted by Riverside on Monday, 28 May 2018

zespoły weselne