Anna Calvi zagra w Warszawie

Anna Calvi powraca do Polski na jedyny koncert promujący nowy album “Hunter”. Płyta ukaże się ostatniego dnia sierpnia, zaś 7 listopada brytyjska wokalistka i gitarzystka zagra w warszawskim Niebie.

Angielka ma już na koncie występy u boku m.in. Nicka Cave’a, Arctic Monkeys czy Interpol. Nie przypadkiem to stały współpracownik Cave’a – producent Nick Launay, odpowiada za brzmienie nowego albumu Anny Calvi. Wśród gości na płycie znajdziemy też Martyna Caseya, który na co dzień gra z Nickiem w grupie Bad Seeds oraz Adriana Utleya z Portishead. Jak widać Calvi cieszy się sporą estymą na muzycznej scenie. Przypomnijmy, że jej debiutancki krążek “Anna Calvi” z 2011 roku był nominowany do prestiżowych nagród: Brit Awards i Mercury Music Prize, a wśród współpracowników artystki znaleźli się wówczas m.in. długoletni artystyczny partner PJ Harvey – Rob Ellis czy wybitny muzyk i producent Brian Eno (Roxy Music, D.Bowie, U2).

“Hunter” to pierwszy materiał Anny Calvi nagrany od czasu EP-ki “Strange Weather” z Davidem Byrne’em. Anna podkreśla, że “Hunter” to dla niej manifest wolności, płyta queerowa i feministyczna, przełamująca płciowe uprzedzenia i zadziwiająca swobodą ekspresji artystycznej i seksualnej tożsamości.

– Cały czas czegoś poszukuję – pragnę doświadczenia, intymności, seksualnej wolności, Chcę siły, chcę czuć się chroniona i pragnę znaleźć coś pięknego w całym tym chaosie – mówi wokalistka.

Pierwszym singlem z nowego krążka jest piosenka “Don’t Beat The Girl Out Of My Boy”. Za reżyserię teledysku odpowiada współpracownik Kendricka Lamara – William Kennedy, zaś o choreografię zadbał Aaron Sillis (FKA Twigs).

Anna Calvi słynie ze znakomitych, żywiołowych koncertów, o czym po raz kolejny będziemy mieli okazję przekonać się już 7 listopada w Warszawie.

▸ Przeczytaj także: Cleo nago pod wodospadem, a Mesajah na polu marihuany (WIDEO)

zespoły weselne