MUZOTAKTPłyty muzycznePremiera albumuWilki - debiutancka płyta już na winylu

Wilki – debiutancka płyta już na winylu
W

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Do sklepów trafiła płyta winylowa zespołu Wilki pt. “Wilki”.

Na debiutanckim krążku znalazły się takie przeboje jak “Son of The Blue Sky”, “Eli Lama Sabachtani”, “Eroll”, czy “Beniamin”. Debiutancka płyta zespołu Wilki, zatytułowana po prostu “Wilki” ukazała się nakładem MJM Music PL w maju 1992 roku.

REKLAMA

Tak naprawdę “wilkowe szaleństwo” zaczęło się trzy miesiące później, w wakacje, po wydaniu trzeciego singla z piosenką “Son Of The Blue Sky”. Żaden inny utwór nie był wówczas tak często emitowany w radiu i telewizji, a teledysk do tej piosenki, zrealizowany przez Kubę Wojewódzkiego, pojawiał się również w brytyjskiej MTV.

Wytwórcy kaset (głównie pirackich) nie wyrabiali się z produkowaniem kolejnych egzemplarzy. Oficjalnie płyta sprzedała się w prawie półmilionowym nakładzie, a ile wydano w “drugim obiegu” nie dowiemy się już chyba nigdy.

Materiały promocyjne partnera

W tym roku mija 25 lat od czasu tego niepowtarzalnego debiutu. Z tej okazji MJM Music PL chciałoby przypomnieć wszystkim ten niezapomniany album i dać szansę ponownego posłuchania go na czarnym krążku.

Może nie wszyscy wiedzą, ale debiutancka płyta “Wilków” również ukazała się na vinylu w 1992 roku, ale nakład rozszedł się błyskawicznie.

Z okazji 25-lecia istnienia firmy MJM Music PL postanowiono wznowić ten wyjątkowy krążek na winylu.

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA