MUZOTAKTNEWSYMuzykaAlessia Cara porównywana do Amy Winehouse i Billie Holiday. Recenzje nowego albumu wokalistki

Alessia Cara porównywana do Amy Winehouse i Billie Holiday. Recenzje nowego albumu wokalistki
A

REKLAMA
REKLAMA

30 listopada, ukazał się drugi album laureatki Grammy Alessi Cary – „The Pains of Growing”. W mediach pojawiły się już pierwsze recenzje krążka. Dodajmy: bardzo entuzjastyczne. Wokalistka porównywana jest do takich artystek jak Billie Holiday, Lauryn Hill, Amy Winehouse czy Alicia Keys.

Na „The Pains of Growing” trafiło 15 utworów, w tym między innymi single „Trust My Lonely” oraz „Growing Pains”. Kilka dni przed premierą krążka, artystka opublikowała teledysk do utworu „Not Today”:

O płycie „The Pains of Growing” napisały już takie media jak „The Rolling Stone” czy „The New York Times”. Recenzje są bardzo entuzjastyczne:

REKLAMA

Na swoim rewelacyjnym drugim albumie Cara wyrasta na donośny głos młodego pokolenia, który wyraża rozczarowanie… Choć artystka ma dopiero 22 lata, jej twórczość jest zdecydowanie bardziej dojrzała. Alessia jest bardzo pewna siebie. Jej soulowy głos w wyższych rejestrach może skojarzyć się z Billie Holiday. Cara jest współautorką wszystkich utworów na „The Pains of Growing”, a trzy z nich samodzielnie wyprodukowała. Mamy do czynienia z pełnokrwistą artystką popową, która wnosi dowcip i świeżość do gatunku. Ta dziewczyna nie zamierza się wygłupiać i nie ma problemu, by głośno to oznajmić. Cara to trochę outsiderka, która nie chce się dopasować. Jak przyznaje na końcu albumu: „Moja wizja zabawy nie ma żadnego sensu”. „The Pains of Growing” to pokaz wybitnego talentu i autorskiego podejścia Cary – „The Rolling Stone” ****

▸ Przeczytaj również: Marta Gałuszewska powraca z utworem „Givin’ You Up”

Artystyczna dusza, nieco nieśmiała, bardzo szczera – te określenia najlepiej oddają sposób, w jaki Alessia Cara przedstawiła się światu na swoim debiutanckim krążku „Know-It-All” w 2015 roku. Jej drugi album jest jeszcze bardziej osobisty – Cara napisała wszystkie teksty – oraz ukazuje jeszcze więcej niepewności. Alessia jest wokalistką z dojrzałym głosem, ale jednocześnie to młoda dziewczyna, która wciąż próbuje się zdefiniować. W swoich piosenkach opisuje rozstania, samotność, zmartwienia, depresję i poczucie bezcelowości. Odnosi się do swoich problemów w sposób, jaki wcześniej robiły to Amy Winehouse czy Mariah Carey. Przekaz równoważy spora dawka poczucia humoru oraz wiary w siebie – „The New York Times”

Alessia Cara dorasta na naszych oczach. W ostatnich trzech latach z podpierającej ściany outsiderki, dziewczyna przeistoczyła się w artystkę z nagrodą Grammy i wieloma sukcesami na listach przebojów.

Alessia pokazuje, jak być gwiazdą pop, a jednocześnie śpiewać o osobistych problemach czy próbie akceptacji samego siebie. Na „The Pains of Growing” Cara pokazuje, że jest świadoma odpowiedzialności, jaka się z tym wiąże. To płyta w dużej mierze o tym, by nie tylko słuchać mądrych rad, ale także wcielać je w życie. To znacznie bardziej introspektywny album niż debiutancki krążek. (…) „The Pains of Growing” zachwyca bezpośredniością i szczerością – „The Boston Globe”

Na „The Pains of Growing” Alessia Cara jeszcze bardziej niż na debiucie demonstruje swój wokalny talent. Możemy z całą odpowiedzialnością postawić ją w jednym szeregu z takimi legendami jak Lauryn Hill czy Alicia Keys. (…) Album jest bardzo starannie skomponowany pod względem artystycznym i mocno zróżnicowany, a zarazem brzmi przystępnie i znajomo. W pewnych momentach można poczuć, jakby Cara była naszą dobrą przyjaciółką – Exclaim! 8/10

Poprzedni album Cary, „Know-It-All”, ukazał się w 2015 roku i przyniósł artystce tytuł najpopularniejszej debiutantki w serwisach streamingowych w 2017 z wynikiem ponad 8,5 miliardów streamów na całym świecie.

Alessia Cara jest laureatką prestiżowej nagrody JUNO w kategorii Przełomowa artystka 2016. Wokalistka otrzymała dwie MTV VMA (za klip „Stay” oraz utwór „Scars To Your Beautiful”, utwór najlepiej walczący z systemem). Cara otrzymała nominacje do takich nagród jak American Music Awards 2017, People’s Choice Awards, Billboard Music Awards, BET Award, BBC Award i wiele innych. Nagrała również motyw przewodni do animacji Disneya „Vaiana. Skarb oceanu”, „How Far I’ll Go”.

„The Pains of Growing” – lista utworów:

1. Growing Pains
2. Not Today
3. I Don’t Want To
4. 7 Days
5. Trust My Lonely
6. Wherever I Live
7. All We Know
8. A Little More
9. Comfortable
10. Nintendo Game
11. Out Of Love
12. Girl Next Door
13. My Kind
14. Easier Said
15. Growing Pains (Reprise)

▸ Przeczytaj również: Afromental wracają do “Korzeni”

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA