Najgorętsze nazwiska hip-hopu, rapu, muzyki elektronicznej i alternatywnego popu wystąpią na scenie zlokalizowanej naprzeciw Wieży Ratuszowej na Rynku Głównym w Krakowie i wspólnie ze zgromadzonymi widzami przywitają Nowy Rok.
Dodatkowo na placu Wolnica i w alei Róż powstaną małe sceny, na których DJ-e zaproszą do wspólnej zabawy. Imprezie Sylwestrowej na Rynku towarzyszyć będzie o północy pokaz efektów scenicznych oraz świetlnych.
▸ Przeczytaj również: Katy Perry gra w Final Fantasy (WIDEO)
Trzy sceny, trzy gatunki muzyczne, trzy części Krakowa – tegoroczny Sylwester w Krakowie to przede wszystkim ukłon w stronę mieszkańców. Krakowianie sami zdecydują, która scena odpowiada im najbardziej, i właśnie przy niej spędzą ostatnią noc 2018 roku.
– Na tegorocznego Sylwestra przygotowaliśmy atrakcyjną propozycję dla wielbicieli różnych typów muzyki, w trzech różnych lokalizacjach – mówi Jacek Majchrowski prezydent Krakowa.
– Zapoczątkowany dwa lata temu trend, by bawić się w różnych dzielnicach Krakowa spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem mieszkańców i idąc tym tropem zdecydowaliśmy, że w tym roku będziemy świętować Sylwestra nie tylko na Rynku Głównym, ale również w Nowej Hucie i na Kazimierzu. Liczymy, że ta bogata oferta muzyczna spotka się z ciepłym przyjęciem Krakowian i wszyscy wspólnie przywitamy Nowy Rok.”
Główną sceną, zlokalizowaną naprzeciw Wieży Ratuszowej na Rynku Głównym, zawładną w całości młodzi artyści, którzy w ostatnich latach stali się niekwestionowanymi gwiazdami takich gatunków muzycznych jak hip-hop, rap czy muzyka elektroniczna.
Świeże spojrzenie na rap, niekonwencjonalny i często eksperymentalny flow, dopracowana technika rymowania, a wszystko to połączone z refleksyjnością tekstów – Quebonafide to jeden z najbardziej znanych polskich artystów, autor pokrytego platyną albumu “Egzotyka” oraz współtwórca projektu Taconafide, którego płyta “SOMA 0,5 mg” była jednym z najlepiej sprzedających się albumów w Polsce w 2018 roku.
▸ Przeczytaj również: Najpopularniejsze polskie świąteczne piosenki – Top10!
Młody raper posiada w dorobku znakomicie przyjęty debiutancki minialbum zatytułowany “7”, a dzięki wsparciu Asfalt Records wypuścił na rynek pierwszy długogrający album “Slam”. Liczbę odsłon jego utworów w serwisie Youtube można liczyć w dziesiątkach milionów.
Zespoły prezentujące muzykę elektroniczną będą miały swojego mocnego przedstawiciela w postaci grupy Kamp!, uznawanej za jeden z najbardziej znaczących polskich zespołów elektronicznych. Ich pojawienie się na scenie dało początek całej fali młodych zespołów, które skutecznie wykorzystały siłę promocji, jaką dał Internet. W 2014 roku wydali materiał w nowojorskiej wytwórni Cascine, stając się tym samym jednym z niewielu polskich zespołów tak mocno zaznaczającym swoją obecność na zachodnim rynku muzycznym. Są autorami remiksów m.in. dla Brodki i Dawida Podsiadły.
O niebanalnym charakterze ich muzyki najlepiej świadczy wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium. BOKKA fascynuje wciągającymi, żywiołowymi występami na żywo, z którymi zjechała niemal całą Europę.
Na co dzień w skład Flirtini wchodzi również Jedynak (World Wide Warsaw). Muzycy remiksują i grają razem od 7 lat, występowali na największych festiwalach i klubowych scenach w całej Polsce, bijąc często frekwencyjne rekordy. Flirtini to także wydawnictwo muzyczne, znane z serii kompilacji “Heartbreaks & Promises”, prezentującej współczesną muzykę miejską.
Natomiast na placu Wolnica mieszkańcy Krakowa będą się bawić przy dźwiękach szeroko rozumianej muzyki etnicznej. Ludwik Zamenhof (czyli Andrzej Zagajewski) to producent muzyki elektronicznej, ale także m.in. założyciel zespołów Hańba! i Balkanscream. Ma na swoim koncie dwie wydane płyty “Balkan Error” z elektronicznymi i nowoczesnymi interpretacjami melodii bałkańskich, a także “Mixtape #1” z remiksami polskich folkowych zespołów. Z kolei znany krakowski DJ Daniel Drumz przedstawi nam orientalną mieszankę muzyki klubowej inspirowanej Afryką z dodatkiem nuty arabskiej i dalekowschodniej. Całość dopełnią dźwięki afrobeatu, w którego rytmach powitamy Nowy Rok.
Na płycie Rynku, przy głównej scenie, zostanie utworzona strefa dla osób niepełnosprawnych z miejscami do siedzenia na specjalnym podeście zapewniającym jak najlepszą widoczność. Przyniesie to tej grupie uczestników możliwość pozostania w samym sercu wydarzeń podczas sylwestrowych obchodów. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca osobie z niepełnosprawnością na platformie może towarzyszyć tylko jedna osoba wspierająca. Przy każdej ze scen dostępna będzie jedna toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Koncert na Rynku Głównym rozpocznie się o godzinie 20.15 i potrwa do 2.00 w nocy. Scena zlokalizowana będzie naprzeciw Wieży Ratuszowej. Natomiast zabawa pod scenami w Nowej Hucie i na Kazimierzu potrwa od 21.00 do 1.00.
Tradycyjnie wstęp na koncerty będzie darmowy, a po wspólnym odliczaniu organizatorzy zaproszą do oglądania pokazu efektów scenicznych oraz świetlnych na Rynku Głównym.
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku i Instagramie