MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyPierwszy koncert na rzecz transplantacji

Pierwszy koncert na rzecz transplantacji
P

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie zaprasza na niezwykłe wydarzenie muzyczne – w następny czwartek, 17 grudnia, o godzinie 18:30, na terenie uczelni odbędzie się koncert muzyki poważnej z udziałem pacjentów po przeszczepie.

Koncert na Rzecz Pacjentów po Transplantacji organizowany jest wspólnie przez Zespół Kliniki Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych WUM oraz Zespół Pedagogów i Studentów Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie.

REKLAMA

Motto wydarzenia to słowa zaczerpnięte z Talmudu: „Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”, a celem, jaki przyświeca organizatorom, jest promowanie idei transplantacji, jednoczenie środowiska oraz zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat dawstwa narządów.

„Koncert powstał dzięki współpracy wielu osób związanych z ideą transplantacji” – mówi Prof. Magdalena Durlik, pomysłodawczyni wydarzenia – „Zarówno prowadzący Maciej Szklarz, jak i kilku z występujących artystów to pacjenci po przeszczepieniu wątroby. Obecnych też będzie wielu ekspertów z dziedziny medycyny transplantacyjnej” – dodaje.

Materiały promocyjne partnera

Koncert poprzedzony zostanie panelem eksperckim, podczas którego specjaliści dyskutowali będą o najbardziej aktualnych problemach i zagadnieniach związanych z przeszczepianiem narządów w Polsce. Celem spotkania będzie wypracowanie rekomendacji co do dalszej krajowej polityki transplantacyjnej.

Wydarzenie jest jednym z wielu działań, które podejmowane są w tym roku w Polsce na rzecz transplantologii. W październiku ruszyła ogólnopolska kampania Ministerstwa Zdrowia „Zgoda na życie”, która jest partnerem inicjatywy. Koncert odbędzie się 17 grudnia br. o godzinie 18:30 w Sali Koncertowej UMFC, przy ul. Okólnik 2 w Warszawie.

W programie znalazły się m.in. utwory Chopina, Czajkowskiego, Verdiego, Mozarta czy Vivaldiego. Poprzedzający koncert panel ekspercki rozpocznie się o godzinie 17:00.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak organizatorzy proszą o zgłaszanie chęci udziału pod numerem 22 502 12 32 lub pod adresem mailowym transplantologia.koncert@wp.pl.

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA