Gwiazdy

John Singleton odłączony od aparatury podtrzymującej życie

John Singleton zmarł wczoraj w szpitalu w Los Angeles. Rodzina podjęła decyzję od odłączeniu aparatury podtrzymującej życie.

John Singleton nie żyje. Reżyser miał 51 lat. Telewizja Fox 4 jako pierwsza podała informację o śmierci reżysera Johna Singletona, by chwilę później bliscy reżysera wiadomość te zdementowali.

Rodzina podjęła jednak później decyzję, by po dwóch tygodniach w śpiączce odłączyć twórcę od aparatury podtrzymującej życie.

▸ Przeczytaj również: Hailey Bieber opublikowała wzruszający post o Justinie Bieberze!

Mając 24 lata John Singleton przeszedł do historii kina otrzymując jako najmłodszy reżyser w historii nominację do Oscara za debiutancki film “Chłopaki z sąsiedztwa”. Twórca został także wtedy pierwszym Afro-Amerykaninem, który otrzymał nominację do Oscara za reżyserię. Dzięki filmowi popularność zdobyli także grający w nim aktorzy Cuba Gooding, Jr., Angela Bassett, Ice Cube oraz Laurence Fishburne. 

Na fali sukcesu wyreżyserował teledysk Michaela Jacksona “Remember the Time” z Eddiem Murphym, Iman i Magikiem Johnsonem. W 1993 roku zrealizował dramat “Poetic Justice – Film o miłości” z Janet Jackson i Tupakiem Shakurem. “Studenci” to film z 1995 roku z Jennifer Connelly i Ice Cube’em.

» Wybrane dla Ciebie

W 2000 roku zrealizował nową wersję “Shafta” z Samuelem L. Jacksonem, a “Za szybcy, za wściekli” z 2003 roku to największy sukces kasowy reżysera. W filmie tym pojawili się nowi bohaterowie Roman Pierce (Tyrese Gibson) oraz Tej Parker (Ludacris) obecni w serii do dziś.

John Singleton pracował ostatnio przy serialu “Snowfall”, którego był producentem i pomysłodawcą.

▸ Przeczytaj również: Margaret: Szczegóły płyty “Gaja Hornby”. Gościnnie jej partner Kacezet!

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

Autor
Redakcja MUZOTAKT.pl
Dowiedz się więcej na temat: John Singleton