MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwaleOstróda Reggae Festival 2019 - zgłoszenia na konkurs!

Ostróda Reggae Festival 2019 – zgłoszenia na konkurs!
O

Finał odbędzie się 14 lipca na Red Stage.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

30 kwietnia wystartowały zgłoszenia do Czwórka Reggae Contest. Odbywający się podczas Ostróda Reggae Festival konkurs to najważniejsza krajowa platforma promocyjna dla artystów powiązanych z reggae. Po raz czwarty odbędzie się pod szyldem Polskiego Radia Czwórka, wieloletniego partnera festiwalu. Zwycięzca wystąpi w radiowym studio, a jego koncert zostanie profesjonalnie zarejestrowany i wyemitowany przez Czwórkę. Nagranie singla i teledysk to nagroda organizatorów festiwalu.

Ostróda Reggae Festival od początku swojego istnienia promuje młodych wykonawców. W organizowanym przez nich konkursie przed laty swoje pierwsze kroki stawiali obecnie znani i lubiani artyści, jak Tabu czy Junior Stress.

REKLAMA

W wyniku podjęcia współpracy z Polskim Radiem Czwórka, w 2013 inicjatywa odbyła się po raz pierwszy pod patronatem publicznego nadawcy. Zwycięska grupa Big Up! zagrała koncert w Czwórce. Rok później podobna nagroda przypadła formacji SielSKA. Następnie przez dwa lata odbywał się w Ostródzie World Reggae Contest o charakterze międzynarodowym. Czwórka Reggae Contest powrócił w 2018 roku. Do konkursu zgłosiło się wtedy 25 wykonawców, a jury zdecydowało podzielić nagrody pomiędzy zespoły Johny Rockers i Green Roots.

▸ Przeczytaj również: Sylwia Przybysz w magicznej odsłonie! Musicie to zobaczyć!

Materiały promocyjne partnera

W tym roku zrezygnowaliśmy z ograniczeń związanych z ilością wydawnictw na koncie zgłaszających się artystów. Zdecydowaliśmy się również na koncert finałowy na głównej scenie w późniejszych popołudniowych godzinach” – komentuje szef ORF, Piotr „Piter” Kolaj.

Bardzo cieszymy się, że Czwórka może stymulować rozwój krajowej sceny reggae. Promocja młodych talentów to jedno z głównych zadań naszej stacji” – mówi Damian Sikorski, dziennikarz rozgłośni i członek jury.

Nie mówiąc nawet o przydatnych i wartościowych nagrodach dla zwycięzców, sama możliwość występu na głównej scenie największego polskiego święta reggae jest już okazją, o którą warto powalczyć.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: w pierwszym fani w głosowaniu na facebookowym profilu Ostróda Reggae Festival wybiorą jednego wykonawcę z „dziką kartą”, a następnie jury wybierze cztery kolejne zespoły.

▸ Przeczytaj również: Margaret: Szczegóły płyty “Gaja Hornby”. Gościnnie jej partner Kacezet!

Pięciu finalistów wystąpi podczas festiwalu w konkursie 14 lipca (niedziela) na Red Stage. O tym, kto zostanie zwycięzcą Czwórka Reggae Contest zadecydują głosy jury, złożonego z przedstawicieli organizatorów festiwalu, Czwórki oraz zaproszonych autorytetów.

Zespoły mogą się zgłaszać do 12.05.2019 poprzez formularz zgłoszeniowy

https://www.ostrodareggae.com/konkurs/

Tam również szczegółowy regulamin. Zapraszamy do uczestnictwa!

Terminy:

30.04 ogłoszenie konkursu
12.05 koniec przyjmowania zgłoszeń
17.05 start głosowania na „dziką kartę” poprzez aplikację na stronie Facebook ORF
26.05 zakończenie głosowania na „dziką kartę”
27.05 ogłoszenie zespołu, który wygrał „dziką kartę”
31.05 ogłoszenie 4 kolejnych zespołów wybranych przez jury
14.07 Finał konkursu podczas ORF
14.07 ogłoszenie zwycięzcy podczas ORF

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA