Eurowizja 2019: Duncan Laurence z Holandii wygrał konkurs w Izraelu!

Eurowizja 2019: Duncan Laurence z Holandii wygrał konkurs w Izraelu!
fot. instagram.com/itsduncanlaurence

Finał konkursu Eurowizja 2019 już za nami! To była niesamowita walka. Ostatecznie 64. Konkurs Piosenki Eurowizji wygrywa Holandia. Duncan Laurence z piosenką “Arcade” wygrywa konkurs w Izraelu. Jak pozostałe kraje? Wyniki prezentujemy poniżej.

Eurowizja 2019: Duncan Laurence zwycięzcą tegorocznego konkursu w Izraelu. 25-letni artysta z Holandii zajął pierwsze miejsce. W głosowaniu jury początkowo zajmował drugie miejsce, lecz po głosowaniu publiczności uzyskał 492 punkty. Po raz piąty w historii Eurowizji Holandia wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji!

Natychmiast po zwycięstwie Duncan Laurence pojawił się na konferencji prasowej w Expo Tel Aviv, aby podzielić się swoim zwycięstwem z fanami i dziennikarzami. Artystę przywitano owacjami na stojąco.

„Moje marzenie się spełniło, naprawdę się spełniło” – powiedział artysta.

Duncan wyznał, że gdy głosowano, jego serce biło niesamowicie ciężko: „Cieszę się, że wciąż tu jestem” – zażartował. „Głosy zabierają dużo czasu. W przyszłym roku nie powinniśmy tego robić, bo można dostać ataku serca” – dodał żartobliwie. Następnie przyznał, że w takiej chwili nie można wyrazić szczęścia słowami.

Duncan Laurence mówił też o swoich planach na przyszłość. Podzielił się informacją, że chciałby nagrać piosenkę z Johnem Lundvikiem, który reprezentował Szwecję w konkursie Eurowizja 2019. Ze wszystkich byłych artystów Eurowizji chciałby współpracować z Månsem Zelmerlöwem najbardziej. „Lubię jego głos i jego klimat” – wyznał.

Na pytanie, co by doradził innym artystom na przyszłość, którzy biorą udział w konkursie Eurowizji, odpowiedział: „Kiedy wierzysz w swoją muzykę, wierzysz w swój kunszt, naprawdę wierzysz w kunszt i ciężką pracę, to zrób to.”

▸ Przeczytaj również: Maryla Rodowicz i Dawid Kwiatkowski śpiewają „Shallow”. Internauci w SZOKU!

Eurowizja 2019 – wyniki

18 maja 2019 roku w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji walczyły takie kraje jak: Malta, Albania, Czechy, Niemcy, Rosja, Dania, San Marino, Macedonia Północna, Szwecja, Słowenia, Cypr, Holandia, Grecja, Izrael, Norwegia, Wielka Brytania, Islandia, Estonia, Białoruś, Azerbejdżan, Francja, Włochy, Serbia, Szwajcaria, Australia i Hiszpania.

1. Holandia
2. Włochy
3. Rosja
4. Szwajcaria
5. Norwegia
6. Szwecja
7. Azerbejdżan
8. Macedonia Północna
9. Australia
10. Islandia
11. Czechy
12. Dania
13. Słowenia
14. Francja
15. Cypr
16. Malta
17. Serbia
18. Albania
19. Estonia
20. San Marino
21. Grecja
22. Hiszpania
23. Izrael
24. Niemcy
25. Białoruś
26. Wielka Brytania

▸ Przeczytaj również: Rihanna kusi w bieliźnie! Zobacz PIKANTNE zdjęcia

Kim jest Duncan Laurence?

Duncan Laurence ma wykształcenie muzyczne. Piosenkarz skończył Akademię Rockową w Tillburgu. Swoją muzykę tworzył głównie w Londynie i Sztokholmie. Holender w 2014 roku wziął udział w piątej edycji show “The Voice of Holland”, jednak nie udało mu się zwyciężyć programu.

“Poszukiwałem ujmujących historii, które poruszą ludzi, z mojego lub z czyjegoś życia. Zainspirowała mnie historia ukochanej osoby, która odeszła w młodym wieku. ‘Acade’ to właśnie opowieść o poszukiwaniu miłości życia. To także nadzieja na coś, co jest czasami nieosiągalne…” – mówi o swojej piosence Duncan Laurence.

Zobacz występ – Duncan Laurence w piosence “Arcade”

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie