Kaiser Chiefs wracają! Nowy singiel „Record Collection” już dostępny

Kaiser Chiefs wracają! Nowy singiel „Record Collection” już dostępny
fot. materiały prasowe

Kaiser Chiefs, jeden z najpopularniejszych gitarowych zespołów z Wielkiej Brytanii, powraca z premierowym albumem. „Duck” trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 26 lipca 2019. Pierwszą zapowiedzią wydawnictwa jest singiel „Record Collection”.

Piosenka jest niezaprzeczalnie fantastyczna i niezaprzeczalnie w stylu Kaiser Chiefs – przyznaje lider zespołu, Ricky Wilson. „Duck” to siódmy album w dorobku zespołu.

„Record Collection”, chwytliwy indie-popowy hymn, doskonale oddaje radosne melodie i swobodny songwriting nowego albumu.

▸ Przeczytaj również: Michał Szpak w zaskakującym coverze. Nie uwierzycie, co zaśpiewał!

– Nagranie tej płyty poszło nam wyjątkowo szybko. Złapaliśmy dobry vibe. Gdybym miał w jednym zdaniu opisać, o czym jest „Duck”, powiedziałbym, że opowiada o internecie i frustracji z nim związanej: jak bardzo wpływa na nasze życie, ale z drugiej strony jak bardzo nie rozumiemy, o co w tym wszystkim chodzi i po prostu bezmyślnie klikamy „zgoda” – podsumowuje Wilson.

„Duck” zostało nagrane i zmiksowane we współpracy z producentem Benem H. Allenem, który współpracował z Kaiser Chiefs przy „Education, Education. Education & War” (2014). Pozostali współpracownicy to Iain Archer (Liam Gallagher, James Bay) oraz Mark „Spike” Stent (U2, Ed Sheeran, Arcade Fire), który pracował z zespołem przy słynnym singlu „Everyday I Love You Less and Less”.

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande wspomina atak w Manchesterze. Jak uczciła rocznicę?!

Record Collection
 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie