Michael Jackson: Netflix rezygnuje z filmu o szympansie gwiazdora?!

Michael Jackson

Netflix informuje, że nie powstanie film o małpie Króla Popu. Michael Jackson kupił szympansa z jednego z laboratoriów w Teksasie na początku lat 80-tych. Małpa często podróżowała z gwiazdorem. Bubbles zamieszkał z muzykiem w posiadłości wokalisty Neverland.

Michael Jackson i jego Bubbles – tej produkcji póki co nie zobaczymy. Netflix poinformował właśnie, że zrezygnował z realizacji animacji o ukochanym szympansie Króla Popu. Produkcja nie otrzymała autoryzacji spadkobierców Jacksona, dlatego twórcy nie mogli wykorzystać piosenek wokalisty.

▸ Przeczytaj również: Michał Szpak w zaskakującym coverze. Nie uwierzycie, co zaśpiewał!

Animowane dzieło zatytułowane “Bubbles” miało przypominać klimatem “Anomalisę”. Scenariusz napisał Isaac Adamson, a Taika Waititi, znany jako autor superprodukcji “Thor: Ragnarök”, miał reżyserować z Markiem Gustafsonem (“Fantastyczny pan Lis”). 

– Wiele osób wie, że jestem wielkim fanem Michaela Jacksona, więc zadbam o to, by ten film oddawał szacunek Jacksonowi i jego spuściźnie – mówił kilka miesięcy temu Taika Waititi.

– Nie interesuje mnie biografia. Chcę opowiedzieć historię, która łączy fakty i fantazję o zwierzaku, który próbuje zrozumieć świat. To nie będzie historia Michaela Jacksona.

Mark Gustafson zrezygnował wcześniej by zając się “Pinokiem” z Guillermo del Toro. Teraz z projektu zrezygnował Taika Waititi, który jest bardzo zajęty m.in. promocją swojego nowego filmu “Jojo Rabbit”. Zapewne wpływ na decyzję szefów Netfliska miał także dokument “Leaving Neverland”.

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande wspomina atak w Manchesterze. Jak uczciła rocznicę?!

Michael Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku po zatruciu propofolem. Jego ostatnia regularna płyta to “Invincible” z października 2001 roku. Przypomnijmy, że amerykański gwiazdor wylansował hity “Thriller”, “Bad”, “Beat It”, “Billie Jean” czy “Dirty Diana”.

Michael Jackson i jego Bubbles
 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie