Duff McKagan: Nowy solowy album basisty Guns N’ Roses już dostępny!

Płytę promują single „Don't Look Behind You”, „Chick Away” i „Tenderness”.

Duff McKagan do pracy nad albumem zatrudnił Shootera Jenningsa
fot. materiały prasowe

Na albumie „Tenderness”, Duff McKagan zawarł na płycie refleksje zebrane przez dwa i pół roku podczas trasy Guns N’ Roses „Not In This Lifetime”.

Do pracy nad albumem Duff McKagan z Guns N’ Roses zatrudnił Shootera Jenningsa. Nagrania rozpoczęły się w 2018 roku w studiu Station House w Echo Park w Kalifornii.

Na „Tenderness” pojawia się Jennings wraz z zespołem, jak również The Waters oraz The Suicide Horn Section (gdzie na puzonie gra Matt McKagan, brat Duffa).

▸ Przeczytaj również: Honorata Skarbek kusi ciałem. Jej SEKSOWNE zdjęcia zwalają z nóg! 

Lista utworów:

1. Tenderness
2. It’s Not Too Late
3. Wasted Heart
4. Falling Down
5. Last September
6. Chip Away
7. Cold Outside
8. Feel
9. Breaking Rocks
10. Parkland
11. Don’t Look Behind You

„Tenderness”, Duff McKagan

Jak mówi sam Duff McKagan: – „Chip Away” to pewnego rodzaju głos protestu przeciwko fake newsom i wszystkim, którzy mają na celu generowanie podziałów… wszystko w imię wszechmocnego dolara. Piosenka podkreśla również fakt, że historia lubi się powtarzać oraz że uda nam się to wszystko przetrwać, ale pod warunkiem, że będziemy współpracować.

▸ Przeczytaj również: Justin Bieber na randce z Hailey Bieber! Zachowanie piosenkarza szokuje! (WIDEO)

„Chip Away”, Duff McKagan

„Chip Away” to drugi po tytułowym kawałek zapowiadający płytę „Tenderness”. Premiera krążka zaplanowana jest na 31 maja 2019. Muzyk zawarł na płycie refleksje zebrane przez dwa i pół roku podczas trasy Guns N’ Roses Not In This Lifetime.

– Tworzą się między nami coraz większe podziały, a tak naprawdę mamy czasy, że bardzo potrzebujemy się nawzajem. Stany Zjednoczone borykają się z takimi problemami jak bezdomność czy uzależnienia od narkotyków. Wiele ludzi zmaga się z chorobami psychicznymi. Ale nie da się uzdrowić kraju, kiedy tkwimy w kłamstwach, wytykamy ludzi palcami i wspieramy tworzenie wszelakich podziałów. Powinniśmy być ponadto. Jako ojciec dwóch wspaniałych córek oraz mąż wspaniałej żony, jako obywatel kraju, który kocham, czuję, że muszę być mocny i użyć mojego głosu właśnie teraz – bo być może wkrótce nie będzie już czego naprawiać – opowiada Duff McKagan.

 Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie