Slipknot: Nowy materiał brzmi jak Radiohead

Slipknot
Slipknot fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Corey Taylor postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami odnośnie nowej płyty Slipknot. – Jest w tym coś z Radiohead – przyznał. 

Wokalista metalowej kapeli Slipknot nie ukrywa, że w niektórych fragmentach longplay “We Are Not Your Kind” ma eksperymentalne brzmienie i mógł zaskoczyć niektórych fanów. 

– Te piosenki są bardziej dostojne, energiczne i bardzo artystyczne – wyjaśnia Corey Taylor. – Dla ludzi, którzy są przyzwyczajeni do specyficznego brzmienia Slipknot, brzmi to jak coś zupełnie innego. Jest w tym rockowy klimat. Szczerze mówiąc, dla mnie to coś w stylu Radiohead. 

▸ Przeczytaj również: Majka Jeżowska: Nie jestem jeszcze gotowa do tej roli, sama chcę czerpać z życia

Longplay “We Are Not Your Kind” ukazała się 9 sierpnia. W ramach promocji dzieła 6 lutego 2020 roku kapela zagra w Atlas Arenie w Łodzi. W roli supportu pojawi się Behemoth. 

Slipknot powstał w drugiej połowie lat 90. w mieście Des Moines w stanie Iowa, USA, i szybko zyskał miano najbardziej enigmatycznego, prowokacyjnego i agresywnego zespołu ostatnich lat. Do tej pory formacja dostała 10 nominacji do nagrody Grammy (wygrana w 2006 r. za utwór “Before I Forget”), a na jej koncie są 44 złote płyty oraz 13 platyn. Teledyski zespołu na YouTube zanotowały do tej pory ponad 2,5 miliarda wyświetleń.

▸ Przeczytaj również: Roksana Węgiel i Kristian Kostov to murowany hit wakacji! („Live It Up”)

Solway Firth
Unsainted
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie