Nowy teledysk The Beatles

„Abbey Road” The Beatles 50 lat po premierze w nowej wersji
fot. materiały prasowe

Z okazji 50-lecia albumu The Beatles pt. “Abbey Road” ukaże się teledysk do jednej z piosenek z legendarnego wydawnictwa.

Wideo The Beatles powstanie do utworu “Here Comes The Sun”. Premierę klipu, w którym zobaczymy materiały z archiwów studia Abbey Road oraz zdjęcia zrobione przez Lindę McCartney, wyznaczono na najbliższy czwartek, 26 września. Tego właśnie dnia przypadnie bowiem jubileusz “Abbey Road”. Zapowiedź można obejrzeć poniżej.

▸ Przeczytaj również: Tiësto i Mabel we wspólnym kawałku „God Is A Dancer”

Album “Abbey Road” ukazał się 26 września 1969 i choć nie był ostatnim wydawnictwem The Beatles (w 1970 ukazało się “Let It Be”), była to ostatnia płyta, którą John, Paul, George i Ringo nagrali razem jako zespół. 27 września 2019 do sprzedaży trafią reedycje dzieła. 17 utworów zostało zmiksowanych przez Gilesa Martina oraz inżyniera dźwięku Sama Okella w stereo, high res stereo, 5.1 surround oraz Dolby Atmos. Do podstawowej tracklisty dodano także 23 nagrania z sesji i demówki. Większość z nich ujrzy światło dzienne po raz pierwszy.

Słynna sesja okładkowa odbyła się 50 lat temu, 8 sierpnia. Iain Macmillan sfotografował The Beatles, którzy przechodzili przez przejście dla pieszych.

Nowa edycja “Abbey Road” to kolejne z cyklu wznowień, w ramach których ukazały się “Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” oraz “The Beatles” (kultowy “Biały Album”).

▸ Przeczytaj również: Camila Cabello na dworcu w Warszawie! (ZDJĘCIA)

Here Comes The Sun
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!