Film “Joker” nadal na szczycie

Film
fot. screen YouTube

“Joker” utrzymał się na czele światowego box office.

Film Joker z Joaquinem Phoenixem zarobił w USA 55 milionów dolarów osiągając dochód 192 miliony po dwóch tygodniach w kinach. Dochód na całym świecie jest już na poziomie 543 miliony dolarów. Biorąc pod uwagę budżet na poziomie 55 milionów dolarów jest to wielki sukces wytwórni Warner Bros.

▸ Przeczytaj również: Roksana Węgiel zaśpiewała hit Queen. Internauci oburzeni! (WIDEO)

Pierwsza nowość weekendu to animacja “Rodzina Addamsów”, która przyniosła 30,3 milionów dolarów zysku. W filmie Charlize Theron gra Morticię Addams, Oscar Isaac wciela się Gomeza Addamsa, a Chloe Grace Moretz portretuje Wednesday Addams. Film przedstawia historię upiornego rodu powołanego do życia przez rysownika Charlesa Addamsa. Cykl komiksów przedstawiających przygody strasznej rodzinki ukazywał się w latach 1938-1988 na łamach magazynu “The New Yorker”.

“Bliźniak” z podwójną rolę Willa Smitha wylądował na trzeciej pozycji z wynikiem 20,5 milionów dolarów. Bohaterem jest funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, który planuje odejść na emeryturę. Wkrótce jednak dowiaduje się, że wydano na niego wyrok śmierci, a jego zabójcą ma być sklonowana wersja jego samego. W filmie grają także Mary Elizabeth Winstead, Clive Owen oraz Benedict Wong.

Ostatnia nowość to komedia “Jexi” z dochodem 3,1 milionów dolarów. Phil (Adam Devine) jest uzależniony od swojego telefonu. Nie ma przyjaciół, a jego życie miłosne nie istnieje. Kiedy jest zmuszony kupić sobie nowy telefon okazuje się, że model ma nieoczekiwaną funkcję – sztuczną inteligencję Jexi (Rose Byrne). Z jej pomocą Phil zaczyna żyć naprawdę. Ale kiedy staje się mniej zależny od swojego telefonu, sztuczna inteligencja Jexi przekształca się w koszmar technologiczny, zdeterminowany, aby zatrzymać Phila tylko dla siebie.

Oto Top 10:
1. “Joker” – 55 mln dolarów
2. “Rodzina Addamsów” – 30,3 mln dolarów
3. “Bliźniak” – 20,5 mln dolarów
4. “O Yeti!” – 6,2 mln dolarów
5. “Downton Abbey” – 4,9 mln dolarów
6. “Ślicznotki” – 3,9 mln dolarów
7. “Judy” – 3,3 mln dolarów
8. “To: Rozdział 2” – 3,2 mln dolarów
9. “Jexi” – 3,1 mln dolarów
10. “Ad Astra” – 1,3 mln dolarów

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez ma nowego chłopaka?! Jest nim Niall Horan?! (FOTO)

Joker
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie