MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyAgnes Obel w Polsce. Koncert przeniesiony

Agnes Obel w Polsce. Koncert przeniesiony
A

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Koncert Agnes Obel w Progresji przeniesiony na 23 lipca.

W związku z decyzją premiera o zakazie organizacji imprez masowych oraz zawieszeniu działalności instytucji kultury, koncert Agnes Obel planowany na 15 marca zostaje przeniesiony na 23 lipca.

REKLAMA

▸ MUSISZ TO ZOBACZYĆ: Viki Gabor zachwyca w nowej sesji dla popularnej marki sportowej! (FOTO)

Pochodząca z Danii Agnes Obel zaczęła grać na fortepianie już w wieku sześciu lat, co nie powinno nikogo dziwić, biorąc pod uwagę, że jej matka była błyskotliwym muzykiem a ojciec kolekcjonerem egzotycznych instrumentów. Sztuka w domu państwa Obel była wszechobecna, przez co inspiracje artystki sięgały od szwedzkiego pianisty jazzowego Jana Johanssona, po muzykę bardziej popularną takich wykonawców jak m.in. PJ Harvey, Claude Debussy, Roy Orbison czy Joni Mitchell.

Materiały promocyjne partnera

Jej talent został odkryty za pośrednictwem portalu MySpace, a od momentu premiery, jej debiutancki album “Philharmonics” (2010), pokrył się w Danii pięciokrotnie platyną, w innych krajach europejskich zyskując również duży rozgłos, czego wyrazem jest platynowa płyta w Belgii i Francji oraz złota w Holandii. Agnes Obel zdobyła również pięć najważniejszych nagród Danish Music Awards w 2011 roku, w kategoriach: najlepszy album roku, wydawnictwo pop roku, debiutancki album roku, artystka roku oraz kompozytor roku.

Drugi krążek, wydany pod koniec 2013 roku “Aventine”, pokrył się platyną we Francji oraz złotem w Danii i Belgii, a sama Agnes Obel zaczęła być gwiazdą docenianą w całej Europie, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, docierając ze swoim przekazem do publiczności bez względu na granice jakie ich dzielą. W 2016 roku wydała płytę “Citizen of Glass”.

Nowy album zatytułowany “Myopia” ukazał się 21 lutego 2020.

Agnes Obel powróci latem na dwa kolejne występy: 27 sierpnia w gdańskim Starym Maneżu oraz 28 sierpnia w warszawskim Palladium.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 
– Lady Gaga przerywa konferencję o koronawirusie. To HIT internetu
– Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska w poruszającym klipie „Empires”

▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA