TOLA „Subtitles”. Tola Szlagowska powraca z nowym albumem w zupełnie nowej odsłonie

TOLA „Subtitles”. Tola Szlagowska powraca z nowym albumem w zupełnie nowej odsłonie
fot. materiały prasowe

TOLA, czyli Tola Szlagowska, po kilkunastu latach przerwy od wydawania muzyki powraca z nowym materiałem i zaskakuje swoją pełną, muzyczno-liryczną metamorfozą. Album „Subtitles” ukazał się 26 lutego 2021 – płyta jest już dostępna w salonach Empik i na empik.com.

Tola Szlagowska swoją muzyczną karierę rozpoczęła 15 lat temu. W tym roku powraca z całkowicie autorską, dojrzałą płytą. W życiu artystki od czasów debiutu wiele się zmieniło – skupiła się na edukacji muzycznej i rozwoju artystycznym, co zaowocowało tym, że dojrzała do zaprezentowania swojego pierwszego, w pełni samodzielnie i niezależnie stworzonego materiału.

Płyta „Subtitles”, która ukazała się 26 lutego 2021 we własnej wytwórni Toli, Humans On Earth, ma intymny i emocjonalny charakter. Oszczędność w środkach wyrazu i absolutna szczerość artystki w autorskich tekstach współgrają z wyjątkowo dopracowaną, kameralną warstwą muzyczną. Album jest zbiorem piosenek inspirowanych osobistymi doświadczeniami. Tytułowe „Subtitles”, czyli napisy dialogowe w filmach, stanowią w przekazie albumu klucz do komunikacji artystki ze światem i odbiorcami.

▸ Przypominamy: Marcelina Zawadzka takich zdjęć jeszcze nie miała! Pokazała za dużo?!

Tola Szlagowska postawiła na samowystarczalność na każdym obszarze kreacji oraz wydawania swojego materiału

Nie tylko sama pisze teksty i muzykę i współprodukuje swoje utwory, ale także sama, bez wsparcia żadnej wytwórni, wydaje swój materiał oraz zarządza kwestiami dystrybucyjnymi i promocyjnymi. W świecie przepełnionym bogatymi formami wyrazu, po jakie sięgają artyści, Tola chce, aby jej odbiorcy mogli skupić się na treści, czyli muzyce i szczerych piosenkach. Dlatego też  niezwykle oszczędna oprawa graficzna to zbiór osobistych notatek i autorskich szkiców artystki Marii Strzeleckiej.

Wydaje mi się czasem, że aby przekazać otoczeniu wszystkie moje emocje, myśli i pragnienia, przydałyby mi się dodatkowe napisy dialogowe – opowiada Tola Szlagowska.

Album zapowiadały single „Atmosphere” i „Recycled/Fragile”. Drugi z nich powstał kilka lat temu w Los Angeles, jako efekt jednodniowej sesji nagraniowej z duetem producenckim The Co-Stars. Za jego miks i koprodukcję odpowiada Jimmy Douglass – inżynier dźwięku i producent muzyczny, wielokrotny zdobywca nagrody Grammy, który od wielu dekad definiuje brzmienie w amerykańskiej branży muzycznej, mając na koncie współpracę z takimi artystami, jak Aretha Franklin, The Rolling Stones, Snoop Dogg, Bjork, Kanye West czy Justin Timberlake. Do utworu powstał teledysk w reżyserii samej Toli.

Albumu TOLA „Subtitles” można już posłuchać w serwisach cyfrowych:
http://www.soundline.biz/TOLASUBTITLES

Płyta dostępna jest w sprzedaży w salonach Empik i na empik.com: 
https://www.empik.com/subtitles-tola,p1262537082,muzyka-p

Wiele osób może pamiętać Tolę z czasów zespołu Blog 27, który był nie tylko lokalnym fenomenem muzyczno-internetowym w latach dwutysięcznych XXI wieku, został wyróżniony nagrodą MTV EMA 2006 i zdobył podwójnie platynową płytę za sprzedaż albumu „<LOL>”. Po zakończeniu promocji tamtego wydawnictwa, Tola wyjechała do Los Angeles i zdecydowała się na podjęcie dalszej muzycznej edukacji w Hamilton High School, słynnej publicznej szkole muzycznej. 

Zapraszamy do zapoznania się z nowym materiałem Toli i odkrycia dojrzałej, artystycznej tożsamości, którą zbudowała w ciągu ostatnich pracowitych lat. Premiera „Subtitles” już 26 lutego 2021.

▸ Zobacz: Brielle Biermann pozuje w bikini z boa dusicielem. Gwiazda wprawiła fanów w osłupienie

Zobacz teledysk do „Recycled/Fragile”:

Zobacz też teledysk do „Atmosphere”:

Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu?
▸ Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!