MUZOTAKTNEWSYMuzykaRok temu reprezentowali Ukrainę w Konkursie Piosenki Eurowizji. Teraz grupa Go_A powraca z ważnym apelem!

Rok temu reprezentowali Ukrainę w Konkursie Piosenki Eurowizji. Teraz grupa Go_A powraca z ważnym apelem!
R

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Zespół Go_A, pomimo sytuacji w Ukrainie, postanowił nie wstrzymywać premiery, a wręcz przeciwnie – w tak ważnym dla kraju momencie jeszcze istotniejsze stało się dla muzyków, by ich twórczość dotarła do jak największej grupy odbiorców.

Go_A powraca z długo wyczekiwanym nowym utworem „Kalyna”. Zespół, pomimo sytuacji w Ukrainie, postanowił nie wstrzymywać premiery, a wręcz przeciwnie – w tak ważnym dla kraju momencie jeszcze istotniejsze stało się dla muzyków, by ich twórczość dotarła do jak największej grupy odbiorców. Charakterystyczne folkowe brzmienie zespołu i słowa wyśpiewywane w języku ukraińskim nabrały jeszcze większej mocy w obliczu tragedii, z jaką mierzą się w tej chwili miliony.

REKLAMA

▸ Przypominamy także: Inna zrzuciła ubrania! Piosenkarka zaskoczyła swoich fanów: „Jesteś boginią!”

Ukraińska grupa Go_A z ważnym przekazem w singlu „Kalyna”

Go_A zyskało światowy rozgłos po uczestnictwie w finale Eurowizji w 2021 roku, podczas którego zespół zajął wysokie 5. miejsce. Ich singiel „SHUM” osiągnął ogromny komercyjny sukces, notując wielomilionowe odtworzenia w serwisach cyfrowych. Go_A długo przygotowywało się do premiery kolejnego utworu. Moment ten nadszedł w obliczu tragicznej próby dla ich narodu. Tekst utworu „Kalyna” nawiązuje do ważnego symbolu kultury ukraińskiej.

Jak wyjaśnia zespół:

Kwiat kaliny już od wieków pojawia się w kulturze ukraińskiej, a jego symbolika wędruje z pokolenia na pokolenie poprzez muzykę i legendy. Złamany krzew kaliny to oznaka tragedii i smutku, a niszczenie rośliny uznaje się za szczególnie haniebny czyn.

Istnieje przekonanie, że kalina rośnie tylko wtedy, gdy jest pielęgnowana przez dobrych ludzi, a jej owoce mają zdolność do niesienia nieśmiertelności i jedności ludzkiej w obliczu walki ze złem. Nasz utwór „Kalyna” to wiadomość do świata i apel o zjednoczenie w obronie przez nieuchronną zagładą ludzkości.

Zobaczcie również: 

Materiały promocyjne partnera

 Rumuńska gwiazda disco polo nie ma wstydu. Spójrzcie na te zdjęcia!
▸ Julia Kamińska rozpoczyna karierę muzyczną!

Utwór ukazał się 18 marca i jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. Premierze towarzyszy prosty visualiser, z napisami pozwalającymi na odczytanie tekstu piosenki w wielu językach.

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

  • Więcej na temat:
  • Go_A
REKLAMA