24 października w gdyńskim Uchu, a dzień później w warszawskiej Proximie, 26 października we wrocławskim Alibi i 27 października w katowickim Mega Klubie zagra Korpiklaani.

Powstali w 2002 roku w Finlandii. Po początkowych komplikacjach związanych z nazwą formacji, w 2003 roku, nakładem Napalm Records, wydali debiutancki album “Spirit of the Forest”.

Rok 2004 zaowocował sporymi zawirowaniami w składzie, jednak w 2005 światło dzienne ujrzał kolejny krążek “Voice of Wilderness”. Ten okres w twórczości zespołu znamionuje zwrócenie się ku bardziej metalowemu brzmieniu, okraszonemu rockowym hedonizmem. Efektem jest wydana w 2007 roku płyta “Tervaskanto”.

Rok później ekipa pod wodzą Jonne Järvelä zmieniła wytwórnię na Nuclear Blast by, rok po roku, nagrać ciepło przyjęte “Korven Kuningas” i “Karkelo”.

Rok 2011 to kolejny studyjny album “Ukon Wacka”, ostatni nagrany z udziałem Jaakko Lemmetty, który musiał opuścić załogę z powodów zdrowotnych. Jego miejsce zajął Tuomas Rounakari.

Zasileni nowymi pomysłami w 2012 nagrali album “Manala”. Jego wydanie opóźniło się jednak z powodu odejścia akordeonisty Juho Kauppinena, którego zastąpił Sami Perttula. Już z nim w składzie w maju 2015 roku wydano, ostatni jak dotąd, krążek “Noita”.

Finom towarzyszyć będzie równie dziarska i lubująca się wyskokowych napojach ekipa islandzkich wikingów ze Skálmöld.

Bilety:
65 zł http://pwevents.pl/pl/bilety,1,386.html
75 zł Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl
85 zł w dniu koncertu


POLUB NAS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » betonowy stół do szachów / Dobre panele podłogowe / kredyty hipoteczne

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!