Luxtorpeda – zespół złożony z doskonałych muzyków, którzy grali w najlepszych polskich zespołach i których mogliśmy poznać śledząc rozmaite muzyczne projekty już 7 lipca wystąpi na jarocińskiej scenie.

Nie będzie to ich pierwszy występ na Festiwalu w Jarocinie i jak zawsze – muzycy zapowiadają sporą dawkę rockowych emocji. Robert Friedrich – „Litza” , Robert Drężek – „Drężmak”, Krzysztof Kmiecik – „Kmieta”, Tomasz Krzyżaniak – „Krzyżyk” i Przemysław „Hans” Frencel – to skład Luxtorpedy. Każdy z nich ma za sobą bogatą przeszłość muzyczną.

Wokalista i gitarzysta zespołu – Litza – kojarzony był wcześniej m.in. z Acid Drinkers, Kazikiem na Żywo, 2Tm2,3. Jest twórcą Arki Noego. Tworząc Luxtorpedę Litza zaprosił do współpracy związanych z zespołem 2Tm2,3 gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika oraz ówczesnego perkusistę Turbo i zespołu Armia Tomasza Krzyżaniaka.

W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław „Hans” Frencel, raper znany z duetu Pięć Dwa. Ci sprawdzeni już na różnych scenach muzycy, dzisiaj tworzą szeroko pojętą muzykę rockową. Śpiewają mocno, bezpośrednio i zawsze z przekazem.

– Nasze teksty mówią konkretnie o kondycji współczesnego człowieka, naszej, twojej, mojej. O tym, co zawsze dotyka człowieka – mówi Litza i zaprasza na koncert w Jarocinie. – Na pewno zagramy utwory z najnowszej płyty „Mywaswynas”.

To będzie coś, czego jeszcze w Jarocinie nie graliśmy. Jeśli chodzi o nasze koncerty – każdy jest niezwykły, bo jest spotkaniem człowieka z człowiekiem, podzieleniem się różnymi sytuacjami, których doświadczyliśmy. Jeżeli zespół ma coś do powiedzenia, to już jest wydarzenie – dodaje.

– Nasz koncert w Jarocinie może być zaskakujący. Życie jest bardzo dynamiczne. Dzisiaj np. Litza przyszedł i rzucił: „A zagrajmy tam taki numer z nowej płyty, którego nie graliśmy jeszcze do tej pory na koncertach”.

No dobra. Może zagramy, może nie. Dzisiaj jechaliśmy na koncert. Nie lało na głowy, wchodzimy do namiotu – leje. I takie jest życie.

Tak samo jest z przygotowaniem do koncertu. I tak samo, na spontanie, będziemy ustalać, co z Jarocinem. Gramy „z czapki”, w zależności od tego, co się akurat wokół dzieje – podkreśla Drężmak.

Luxtorpeda ma na swoim koncie cztery albumy studyjne i jeden mini album. Debiutancki album formacji zatytułowany „Luxtorpeda” ukazał się 9 maja 2011 roku..

Pod koniec 2011 roku grupa rozpoczęła prace nad drugim albumem pt. „Robaki”, który ukazał się 9 maja 2012 roku..

Kolejna płyta, zatytułowana „A Morał Tej Historii Mógłby Być Taki, Mimo, że Cukrowe To Jednak Buraki” to rok 2014, rok później powstaje mini album „Epka” i w tym roku nowa płyta „Mywaswynas”.


POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » Spa shop

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!