Córka samej Neneh Cherry i producenta Massive Attack Camerona McVey, zwyczajnie nie mogłaby uciec od swojego muzycznego przeznaczenia.

Wychowana praktycznie w trasie koncertowej Mabel od 5-tego roku życia uczyła się gry na pianinie, w wolnych chwilach opracowując z siostrą układy choreograficzne do piosenek Destiny’s Child i Lauryn Hill. Zresztą do inspiracji Lauryn Hill artystka przyznaje się do dziś.

Mabel jak każda nastolatka przeszła też swój okres buntu, kiedy na złość rodzicom, z muzyką nie chciała mieć nic wspólnego. Na szczęście dla obecnych fanów Mabel, jej niechęć do muzyki była przejściowa.

Artystka wkrótce zdecydowała się na studiowanie produkcji muzycznej w Sztokholmie, w tajemnicy przed rodzicami tworząc swoje pierwsze kompozycje.

Jej pierwszy singiel „Know Me Better”, w którym mieszają się wpływy Lauryn Hill i Jhené Aiko szybko znalazł rzesze odbiorców błyskawicznie docierając do 1. miejsca na Hype Machine i top 10 na Spotify.

W listopadzie zeszłego roku artystka zaprezentowała kolejny utwór „My Boy My Town”.

POSŁUCHAJ SINGLA
MABEL – MY BOY MY TOWN


POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » meble gniezno

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!