MUZOTAKTMUZYKANowy singielBatalion d’Amour wkracza na arenę międzynarodową!

Batalion d’Amour wkracza na arenę międzynarodową!
B

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Batalion d’Amour – kontrakt w Niemczech i światowa premiera nowego albumu!

Batalion d’Amour, zespół utożsamiany ze sceną rocka gotyckiego, podpisał właśnie kontrakt z niemiecką wytwórnią płytową Echozone!

REKLAMA

Wytwórnia jest częścią koncernu medialnego Bob – Media GmbH, który posiada w swoim katalogu m.in. takich artystów, jak: The Mission, Ikon, Wayne Hussey, czy Minerve.

Batalion d’Amour, działający w ostatnich latach głównie na polskim gruncie, wkracza na arenę międzynarodową z nowym materiałem, który będzie dostępny w sprzedaży na świecie już wkrótce.

Materiały promocyjne partnera

Singiel promujący nową płytę wraz z towarzyszącym mu wideoklipem ukaże się już 23 września i będzie dostępny w sprzedaży w formie cyfrowej. Premiera nowego albumu planowana jest na listopad tego roku.

W Polsce album będzie dystrybuowany przez firmę Sonic Records, która jest wyłącznym dystrybutorem Adele w Polsce.

Jak zdradza wokalistka zespołu – Karolina Andrzejewska, nowy materiał powstał przy współpracy z wieloma uznanymi artystami, co z pewnością będzie niemałą niespodzianką dla fanów zespołu. Szczegóły na razie owiane są tajemnicą.

Batalion d’Amour (w skrócie BDA) to polski zespół rockowy założony w 1989 roku w Skoczowie. Obecny skład zespołu to: Karolina Andrzejewska (wokal, słowa), Piotr Grzesik (bas, wokal), Robert Kolud (gitary), Mariusz „Pajdo” Pająk (perkusja) oraz Mirosław Zając (klawisze).

Batalion d’Amour
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Od początku działalności grupa inspirowała się rockiem gotyckim i dark wave, co znalazło swoje odzwierciedlenie w muzyce zespołu i sprawiło, że BDA stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów gotyckich w Polsce. Niemniej jednak zespół nigdy nie trzymał się sztywno jednej stylistyki.

W trakcie swojej muzycznej działalności Batalion d’Amour poszukiwał inspiracji w różnych stylach muzycznych, w tym w rock-metalu i rocku progresywnym, głównie ze względu na wpływ muzyków będących przez lata częścią zespołu.

W 2001 roku Karolina Andrzejewska, absolwentka Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krakowie, 9-letnia uczennica Studium Baletowego w Krakowie, zwyciężczyni i laureatka wielu konkursów wokalnych, dołączyła do zespołu jako wokalistka oraz autorka tekstów i linii melodycznych.

Od tego czasu muzyka BDA stała się połączeniem złożonych linii wokalnych i art rocka, przy zachowaniu elementów rocka gotyckiego i progresywnego. Kolejnym charakterystycznym elementem twórczości zespołu jest umieszczanie własnych opracowań utworów Depeche Mode na swoich albumach.

Batalion d’Amour wydał 5 albumów studyjnych: “Labirynt Zdarzeń” (Morbid Noizz, 1998), “Dotyk Iluzji” (Metal Mind Records, 1999), “55 Minutes of Love” (Metal Mind Productions, 2000), “W Teatrze Snów” (Metal Mind Productions, 2001), “Niya” (Metal Mind Productions, 2005), z których ostatni został zarejestrowany z Karoliną – nową wokalistką, autorką większości tekstów i linii wokalnych.

Album „Niya” spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród fanów, udanym press tour i bardzo dobrymi recenzjami wśród dziennikarzy. Płyta była jednym z najlepiej ocenionych albumów w magazynie „Teraz Rock” w 1 połowie 2006 roku (4 na 5 gwiazdek).

Po wydaniu „Niya” zespół zwrócił na siebie uwagę organizatorów międzynarodowych festiwali i otrzymał propozycję wystąpienia na festiwalu w Meksyku na jednej scenie z gwiazdą światowego formatu – Anathemą. Niestety, z przyczyn niezależnych od zespołu, Batalion d’Amour nie mógł wziąć udziału w tym wydarzeniu.

Już kilka lat po rozpoczęciu swojej działalności zespół miał okazję zagrać na festiwalu w Jarocinie – jednym z największych rockowych festiwali w Polsce. Do tej pory BDA zagrał wiele koncertów zarówno w Polsce jak i za granicą – był częstym gościem na festiwalu Castle Party w Bolkowie oraz zagrał na festiwalu Hunterfest w 2006 roku obok takich gwiazd jak Amorphis, Decapitated, Fear Factory, TSA, Acid Drinkers itp.

Zespół w trakcie swojej działalności artystycznej jeździł w trasy koncertowe z takimi zespołami jak Moonlight, Closterkeller, Aion czy Wilki.

Po wydaniu płyty „Niya” grupa wyruszyła w trasę, promując nowy album. BDA wziął udział w festiwalu Castle Party w 2006 roku, grając wspólnie z zespołami Delight, The Birthday Massacre i Riverside. Zespół pojawił się również na tym fesiwalu w 2013 roku, grając z takimi zespołami jak Splendor, Das Moon czy Agressiva 69.

Batalion d’Amour pojawił się również na kompilacji Tribute to Closterkeller. Zespół zarejestrował utwór “Ziemia obiecana” na przygotowaną przez Alchera Visions kompilację pt. “Po drugiej stronie lustra – Tribute to Closterkeller”. Na płycie znalazło się 15 coverów w wykonaniu polskich zespołów.

Utwór Batalion d’Amour został wyróżniony jako jeden z trzech najlepszych pozycji na albumie, dzięki czemu był emitowany w radio Trójka.

W ciągu ostatnich dwóch lat BDA zintensyfikował prace nad nowym, szóstym już studyjnym albumem, który będzie drugą płytą nagraną z Karoliną Andrzejewską jako wokalistką zespołu.

Nowy album będzie wydany w listopadzie przez niemiecką wytwórnię Echozone, która posiada w swoim katalogu takich artystów jak The Mission, Ikon, !distain, Wayne Hussey i wielu innych.

Płyta będzie dystrybuowana na całym świecie oraz szeroko promowana w Europie – będzie to międzynarodowy debiut zespołu Batalion d’Amour. W Polsce album będzie dystrybuowany przez Sonic Records – wyłącznego dystrybutora Adele na Polskę.

Obecnie Batalion d’Amour przygotowuje się do koncertów promujących nowy album.

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » tanie nasiona siewne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA