Die Antwoord zapraszają na całonocną imprezę

Formacja Die Antwoord zaprezentowała nowy, charakterystyczny dla siebie, dziki teledysk. Zaczyna się od niewinnej herbatki w wytwornej porcelanie.

Wideo powstało do utworu “Banana Brain”. W klipie widzimy muzyków, czyli Yo-landi i Ninję, na całonocnej, szalonej imprezie. Za reżyserię kolorowego i dynamicznego filmiku odpowiadają Ninja oraz Terence Neale. Pojawiające się w teledysku graffiti oparte zostało na pracach amerykańskiego, wizualnego artysty Rogera Ballena.

Z efektem można zapoznać się poniżej.

Utwór “Banana Brain” zapowiada nadchodzący album hiphopowo-rave’owej formacji. Krążek zatytułowany “Mount Ninji And Da Nice Time Kid” ukaże się 16 września.

Prace nad materiałem zaczęły się 2 lata temu i początkowo utwory były szorstkie i mroczne.

– Wtedy płyta miała się nazywać “Rats Rule”, ponieważ w życiu są zwycięzcy i przegrani, a my jesteśmy jeden poziom poniżej przegranych w tym popowym świecie – opowiadają muzycy. – Ale mamy też świadomość, że nasz czas nadchodzi i że wkrótce przejmiemy wszystko.

Później album planowano zatytułować “We Have Candy”, co wyrażać miało szaleństwo i zabawę, które pojawiły się podczas pracy.

– Kiedy kończyliśmy album, odkryliśmy kolejną warstwę. Nasza płyta stała się wrażliwa, a czasem nawet słodka i romantyczna, ale też odważna i zagadkowa – dodają.

– To jak droga przez piekło, z misją która jest niemożliwa do zrealizowania, ale bardzo ważna. Musisz iść dalej, a kiedy się tego najmniej spodziewasz, okazuje się, że się udało. Nie możesz w to uwierzyć, jesteś lepszy, silniejszy i spokojniejszy.

Wtedy Yolandi zaproponowała: “Dlaczego nie nazwiemy tej płyty “Mount Ninji & Da Nice Time Kid?”, a Ninji usiadł w fotelu i powiedział “Kocham Cię, jesteś geniuszem”.

Oto tracklista:
“We Have Candy”
“Daddy”
“Banana Brain”
“Shit Just Got Real” Feat. Sen-Dog
“Gucci Coochie” Feat. Dita Von Teese
“Wings On My Penis” Feat. Lil Tommy Terror
“U Like Boobies?” Feat. Lil Tommy Terror
“Rats Rule” Feat. Jack Black
“Jonah Hill”
“Stoopid Rich”
“Fat
“Faded Fuck Face”
“Peanutbutter+Jelly”
“Alien”
“Street Light”
“Darkling”
“I Dont Care”

Grupa Die Antwoord pochodzi z Kapsztadu w Republice Południowej Afryki. Ich nazwa oznacza “odpowiedź”. Nowoczesna muzyka zespołu łączy agresywny hip-hop i ostrą elektronikę. Taką mieszanką zadebiutowali na krążku “$O$” (2009) i w podobnym stylu nagrali kolejne płyty “Ten$ion” z 2012 roku i ostatni “Donker Mag” z czerwca 2014 roku. N

ie bez znaczenia jest ich szokujący, barwny wizerunek (tatuaże, niecodzienne makijaże i fryzury) nawiązujący do ruchu zef z RPA. – Jesteś zef wtedy, kiedy jesteś biedny, ale fancy – wyjaśniała swego czasu Yo-landi. – Biedny, ale seksowny, kiedy masz styl.

Die Antwoord mogą poszydzić się też filmowym epizodem – wystąpili w obrazie “Chappie” innego południowoafrykańskiego twórcy, Neilla Blomkampa (“Dystrykt 9”, “Elizjum”).

Muzycy niedawno zarzucili reżyserowi “Legionu samobójców”, Davidowi Ayerowi, że ukradł ich styl.

W maju 2016 roku ukazał się ich mikstejp “Suck on This”.

ZOBACZ TELEDYSK
DIE ANTWOORD – BANANA BRAIN