John Legend niewolnikiem i rewolucjonistą!

John Legend
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

John Legend zaangażował się w kolejny projekt o niewolnictwie. Po dramacie “Selma”, wokalista produkuje cykl “Underground”, w którym także wystąpi.

John Legend zapowiedział udział w drugim sezonie produkcji, która opowiada o ucieczkach niewolników. Muzyk wcieli się w sławnego abolicjonistę Fredericka Douglassa. Urodzony jako niewolnik chłopak postanowił walczyć o swoją wolność i stał się jednym z ważniejszych rewolucjonistów XIX wieku.

Drugi sezon składać się będzie z 10 odcinków. Akcja rozgrywać się będzie tuż przed wybuchem wojny secesyjnej.

Wcześniej udział w nadchodzącej odsłonie potwierdziła Aisha Hinds, która zagra Harriet Tubman. Zbiegła niewolnica zasłynęła jako działaczka Underground Railroad – Kolei Podziemnej, sieci dróg ucieczki i ruchu wspierającego niewolników idących z południa na północ Stanów Zjednoczonych – ku wolności.

Przed wojną secesyjną (w czasie której była zwiadowcą), Tubman z narażeniem życia i własnej wolności odbyła liczne misje do niewolniczego stanu Maryland, żeby pomóc w ucieczce na północ około 300 osobom.

W nowych odcinkach pojawią się także Jasika Nicole, Michael Trotter i Jesse Luken. Do swoich ról powrócą Jurnee Smollett-Bell, Aldis Hodge, Christopher Meloni, Alano Miller, Jessica de Gouw i Amirah Vann. Gościnnie wystąpią Marc Blucas oraz John Hawkes.

Realizacją serialu kierują Misha Green i Joe Pokaski. Produkują go John Legend, Akiva Goldsman, Tory Tunnell, Joby Harold, Mike Jackson, Ty Stiklorius i Anthony Hemingway.

Dzieło realizuje telewizja WGN America. Nowe odcinki na antenę trafią na początku roku 2017.

John Legend to amerykański wokalista nagrodzony 10 statuetkami Grammy. Współpracował z Kanye Westem, Alicią Keys czy Jayem Z. Jego debiut “Get Lifted” z 2004 roku pokrył się w USA dwukrotną platyną. Ostatnia płyta Amerykanina to “Love in the Future” z sierpnia 2013 roku. Artysta zdobył Oscara i Złoty Glob za piosenkę “Glory”, którą nagrał z Commonem do dramatu “Selma”.

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » Panele podłogowe

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!