Edyta Górniak świętuję ważną rocznicę. To już 25 lat!

Edyta Górniak świętuję ważną rocznicę. To już 25 lat!
fot. instagram.com/edytagorniak

Dokładnie 25 lat temu, tj. 8 maja w 1995 roku na rynku ukazała się debiutancka płyta artystki. Krążek “Dotyk” do dnia dzisiejszego zaliczany jest do kanon najlepszych płyt polskiej muzyki rozrywkowej. Jak Edyta Górniak wspomina tamten czas?!

Edyta Górniak tuż po wydaniu singla „Once in a Lifetime / To nie ja!” w niezależnej firmie fonograficznej ORCA w 1994 roku, zainteresowały się nią niemal wszystkie wytwórnie w kraju, w tym także polski oddział koncernu EMI. Po podpisaniu kontraktu, w maju 1995 roku wydała debiutancki krążek “Dotyk”, który odniósł niebywały sukces. Single takie jak: „Jestem kobietą” czy „Dotyk” przez wiele tygodni okupowały szczyty list przebojów.

Jak dziś przyznaje Edyta Górniak, debiutancki krążek nie tylko zmienił ją samą, ale także życie wielu ludzi, którzy do dnia dzisiejszego pozostają wiernymi fanami. Za album odebrała nagrodę polskiego przemysłu płytowego Fryderyk 1995 w kategorii ‘Fonograficzny debiut roku’. Płyta okazała się bestsellerem. Już po 3 dniach od dnia premiery sprzedała się w nakładzie 100 000 sztuk, a cały nakład do dnia dzisiejszego wyniósł ponad milion egzemplarzy.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Justin Bieber i Hailey Bieber zastanawiają się nad swoim rozstaniem

Edyta Górniak “Dotyk” 2020

Połączył nas DOTYK.. Dziękuję – napisała w dniu dzisiejszym na instagramowym profilu Edyta Górniak.

Z okazji jubileuszu, po raz pierwszy na rynku pojawia się wersja winylowa albumu ze zremasterowanym materiałem. Odświeżenie materiału zostało powierzone Grzegorzowi Piwkowskiemu, który 25 lat temu pracował nad masterem albumu “Dotyk”. Dla podkreślenia wyjątkowości, winyl z białym krążkiem ukazuje się w limitowanym nakładzie.

Fani nie kryją zachwytu z reedycji albumu, co widać po komentarzach. “Od tego wszystko się zaczęło dla mnie ❤️To był super okres w muzyce”, “KochaMY całym sercem, Edi❤️❤️❤️”, “25 lat wzruszeń”, “Cudo..❤️❤️❤️❤️ kocham ❗” – czytamy na instagramowym profilu Edyty Górniak.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Zuza Jabłońska wydaje debiutancki album. Posłuchaj singla „Liczę dni”

Jestem kobietą

Lista utworów na winylu:

Side A
1. Jestem kobietą
2. Będę śniła
3. Dotyk
4. Szyby
5. Niebo to my

Side B
1. Nie opuszczaj mnie
2. Litania
3. Kasztany
4. Pada śnieg
5. To nie ja
6. Jej portret

Edyta Górniak
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!