Mastodon nagrywa z producentem Pearl Jam

Mastodon
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaczęło się. Grupa Mastodon nagrywa nowy album, a do pomocy zaangażowała kogoś sprawdzonego.

Kapela zamieściła na Instagramie miniwideo ze studia. Muzyków podczas sesji wspiera sprawdzony już producent, Brendan O’Brien (longplay “Crack The Skye” z 2009), który nagrywał wcześniej z AC/DC, Rage Against the Machine czy Pearl Jam. Sesja odbywa się w okolicach rodzinnego miasta metalowców, Atlanty.

– Chcemy wracać na noc do domów, do naszych łóżek – wyjaśnia frontman i basista Troy Sanders.

Premiera wstępnie planowana jest na początek 2017 roku

– W wolnym czasie nagrałem 11 piosenek w moim domowym studiu. Jak tylko wrócimy do domu, postaramy się coś z tego sklecić, aby powstał album Mastodon – ujawnił wcześniej gitarzysta, Bill Kelliher. – Nasz plan zakłada rozpoczęcie nagrań w październiku, listopadzie 2016 roku. Chcemy kuć żelazo póki gorące.

Mastodon to amerykańska metalowa formacja, która działa od 2000 roku. Wśród sympatyków bandu znajdują się Metallica, Pearl Jam, Queens of the Stone Age, CeeLo Green i Feist. W 2011 roku osiągnęli 10. pozycję na liście Billboard Top 200, a singel “Curl of the Burl” zaliczył dwukrotną nominację do Grammy Award. Kapela ma na koncie sześć albumów, z których ostatni to “Once More ‘Round the Sun” z czerwca 2014 roku.

It has begun ! New mastodon record with Brendon o Brian!

A post shared by Bhinds (@bhinds) on