MUZOTAKTKsiążki muzyczneHistoria zespołu Riverside na półkach księgarni

Historia zespołu Riverside na półkach księgarni
H

REKLAMA
REKLAMA

Pod tytułem „Sen w wysokiej rozdzielczości” ukaże się pierwsza oficjalna biografia zespołu Riverside, którą napisał Maury Nowakowski. Premiera odbędzie się 16 listopada.

Książka krok po kroku pokazuje metody działań twórczych i organizacyjnych zespołu, szczegółowo analizuje wszystkie albumy grupy oraz relacjonuje trasy koncertowe.

Autor, Maurycy Nowakowski (powieściopisarz i biograf), nie tylko wnikliwie na bieżąco śledził działalność kapeli, ale przede wszystkim w ostatnich latach odbył kilkadziesiąt długich, szczerych rozmów z muzykami Riverside. Biografię oparł właśnie o wiedzę pochodzącą z tych wywiadów.

REKLAMA

– Zaśpiewał jeden numer i zatkało nas, pomyślałem: „Ja pie***lę!” – czytamy wspomnienia Piotra Grudzińskiego we fragmencie biografii. – Szukaliśmy basisty, a okazało się, że w jednej osobie jest basista, kompozytor i jeszcze wokalista. Wtedy już wiedziałem, że zespół jest kompletny.

Historia zespołu wiodła od prowincjonalnych kapel i metalowego podziemia, aż po kontrakt z dużą firmą nagraniową i konsekwentnie umacniany międzynarodowy sukces. W 2003 roku Riverside był fanaberią zapalonej grupki entuzjastów rocka progresywnego, dziś jest to zasłużony szyld uwielbiany nie tylko w Polsce, ale także w kilkunastu innych krajach na całym świecie.

21 października ukaże się „Eye Of The Soundscape”, pierwszy instrumentalny zestaw kapeli – kompilacją utworów z lat 2007-2015, oraz nowych, nagranych na początku 2016. Po śmierci Piotra Grudzińskiego (zmarł 21 lutego 2016 roku), koledzy postanowili kontynuować jako trio.

Polub nasz serwis na facebooku

R E K L A M A » Bagażówki Szczecin

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA