MUZOTAKTKsiążki muzycznePiotr Stelmach napisał książkę o Grzegorzu Ciechowskim

Piotr Stelmach napisał książkę o Grzegorzu Ciechowskim
P

REKLAMA
REKLAMA

Dziennikarz radiowej Trójki, Piotr Stelmach napisał książkę o Grzegorzu Ciechowskim, wokaliście zespołu Republika.

– Sam nie wierzę, że mogę to ogłosić… – napisał Piotr Stelmach na Facebooku.

– Książka o Grzegorzu jest napisana. Jutro rano wysyłam ją do Wydawcy. Myślę, że wkrótce pojawi się data premiery. Teraz nastąpi czas skrupulatnego przygotowania całości do druku. Z pewnością zajmie to trochę czasu. Najważniejsze jednak, że na tym etapie mogłem wreszcie postawić ostatnią kropkę.

REKLAMA

Jestem bogatszy o potężną dawkę pokory, wiedzy i emocji. To wartości, które trudno odebrać. Trzech ostatnich lat spędzonych nad tą publikacją nigdy nie zapomnę. A podziękowaniom za udzieloną mi pomoc poświęcę osobne posty. Bo te podziękowania takich wymagają. Co najważniejsze – chociaż zżera mnie nieopisywalna trema, mam nadzieję, że Jego i Was nie zawiodę.


▸ Przeczytaj również: Wokalista Linkin Park nie żyje. Muzyk popełnił samobójstwo. Fani w szoku!

Grzegorz Ciechowski był liderem i wokalistą Republiki, poetą, producentem, kompozytorem, znanym także z projektów Obywatel G.C. i Grzegorz z Ciechowa czy współpracy z Justyną Steczkowską i Kasią Kowalską. Przed śmiercią pracował nad nowymi nagraniami Republiki.

Muzyk zmarł 22 grudnia 2001 roku w szpitalu na Szaserów w Warszawie w wieku 44 lat. Przyczyną był tętniaka serca, który próbowano operować. Poniżej można przypomnieć sobie jeden z przebojów Obywatla G.C., „Nie pytaj o Polskę”.

W sierpniu 2007 roku, w 50. rocznicę urodzin wokalisty, ukazała się książka „Grzegorz Ciechowski 1957-2001. Wybitny artysta rodem z Tczewa”, którą zredagował jego szkolny kolega, poseł Jan Kulas.

POSŁUCHAJ SINGLA
OBYWATEL G. C. – NIE PYTAJ O POLSKĘ

R E K L A M A » zespoły weselne

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA