L.Stadt wydaje “L.Story” i pokazuje się z nieznanej dotąd strony

L.Stadt
L.Stadt fot. ESK © Wszelkie prawa zastrzeżone

5 maja ukaże się nowa płyta polskiej rockowej formacji L.Stadt. – Choć to płyta o przemijaniu, dla mnie ważniejszy był aspekt odnajdywania siły właśnie w artefaktach przeszłości – wyjaśnia wokalista. Do sieci trafił pierwszy utwór z krążka.

Longplay nosi tytuł “L.Story” i składać będzie się z 8 utworów, skomponowanych do tekstów Konrada Dworakowskiego. To pierwsza w pełni polskojęzyczna płyta zespołu, który powraca z nowym materiałem po ponad 3 letniej przerwie.

Na albumie pojawia się m.in. łódzki Wielki Chór Młodej Chorei, a eklektyzm materiału spaja tematyka tekstów Konrada Dworakowskiego. Zestaw promuje nagranie “Oczy kamienic”. Tekstówkę do piosenki można obejrzeć poniżej.

– Ta płyta powstawała w trudnym dla mnie momencie – mówi lider L.Stadt, Łukasz Lach.

– Na moich oczach gasła najbliższa mi osoba, i odbicie tego czasu znajdowałem w tekstach Konrada. Patrzyłem na moje miasto, które dumnie trwało w czasie kiedy mój osobisty świat kruszał. I choć to płyta o przemijaniu, dla mnie ważniejszy był aspekt odnajdywania siły właśnie w artefaktach przeszłości, które mieszały się z płynną i nieuchwytną rzeczywistością.

Współpraca L.Stadt i Dworakowskiego rozpoczęła się w kwietniu 2016 roku z inicjatywy łódzkiego Teatru Pinokio. Z początku jednorazowy projekt – wykonanie piosenek wspólnie z Chórem Chorei w ramach Koalicji Miast dla Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu – przerodził się jednak w “L.Story”.

– To dla mnie materiał ważny osobiście, ale czuję w nim wiele uniwersalnych treści – dodaje Lach.

– Widziałem we Wrocławiu jak mocno działa na publiczność. Weszliśmy z materiałem do studia i powstała z tego barwna płyta. Te piosenki są inne od tego co robiliśmy wcześniej, a o to mi zawsze chodziło. Nie powtarzać się, i na każdej płycie pokazywać L.Stadt z nieznanej dotąd strony.

Materiał w dużej części zarejestrowano w studio Henryka Debicha w Radiu Łódź, pod okiem realizatora Kamila Bobrukiewicza. Za miksy, jak przy poprzedniej płycie L.Stadt, odpowiadają Cyrille Champagne oraz Sean Beresford. Na okładce płyty wykorzystano collage Laury Paweli “Past Present Continous” z 2010 roku, a projektem graficznym zajął się Kuba “Hakobo” Stępień.

Oto tracklista:
1. Oczy Kamienic
2. Strumień Świadomości
3. Halo
4. Most
5. Pozwól Zasnąć / Idzie Sen
6. Gdybym
7. Strumień
8. Od Nowa

Grupa L.Stadt pochodzi z Łodzi i działa od 2003 roku. Na koncie mają imienny debiut z 2008 roku i drugi album “EL.P” z 2010 roku. Dyskografię bandu uzupełnia EP-ka “You Gotta Move” z 2013 roku.

POSŁUCHAJ SINGLA
L.STADT – OCZY KAMIENIC

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » Ozonowanie Warszawa