Iggy Pop śpiewa dla Roberta Pattinsona

Iggy Pop
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Iggy Pop ostatnio lubi filmowe projekt. Najnowszy z nich to walczącym o Złotą Palmę w Cannes obraz “Good Time” z Robertem Pattinsonem.

Ojciec chrzestny punk rocka połączył siły z Danielem Lopatinem lepiej znanym jako Oneohtrix Point Never. Artyści razem przygotowali muzykę do filmu “Good Time”, którego twórcami są Josh i Benny Safdie.

Elektroniczny twórca czuwał nad muzyką do thrillera i zaproponował Iggy’emu Popowi współpracę. – Świetnie się bawiłem – zapewnia gwiazdor. – To było spore muzyczne wyzwanie.

Kryminał “Good Time” opowiada o pewnym chłopaku (Robert Pattinson), który wyrusza do Nowego Jorku, by wyciągnąć młodszego brata z więzienia. Dzieło weźmie udział w Konkursie Głównym 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Trailer produkcji można obejrzeć ponizej.

Iggy Pop to wpływowy punkowy twórca, choć w swej wieloletniej karierze sięgał po rock, new wave, jazz czy blues. W 2010 razem z zespołem The Stooges został wprowadzony do Rock and Roll Hall Of Fame. Jim Jarmusch niedawno nakręcił dokument o grupie – “Gimme Danger. Pop ostatnio nagrał z Dangerem Mouse’em nominowany do Złotego Globu numer “Gold” do tak samo zatytułowanego filmu z Matthew McConaugheyem. Wystąpił też w najnowszym dziele Terrence’a Malicka, “Song to Song”.

Lubujący się w loopowanych partiach syntezatorów Oneohtrix Point Never swój ostatni longplay, “Garden of Delete” z 2015 roku, określa jako rockowy. Mamy tu syntezatory udające gitarowe riffy, połamane bity, zmiany tempa. Muzyk gościł w 2016 roku na festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Jako kompozytor pracował przy filmach “Bling Ring” czy “Partisan”.

R E K L A M A » fotobudka na wesele