MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwale"Niekończąca się opowieść": Światowa premiera muzyki w Krakowie

“Niekończąca się opowieść”: Światowa premiera muzyki w Krakowie
&

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Ponad 30 lat po premierze kinowej, w Krakowie, na 10. Festiwalu Muzyki Filmowej, odbyła się światowa premiera muzyki do filmu “Niekończąca się opowieść”.

Uczestnicy festiwalu mogli wysłuchać muzyki wykonywanej na żywo do projekcji odrestaurowanego cyfrowo dzieła w reżyserii Wolfganga Petersena.

REKLAMA

– Nie sądziłem, że napisałem aż tak dużo muzyki – żartował obecny w Krakowie i przyjęty entuzjastycznie, dwukrotnymi owacjami na stojąco, 81-letni kompozytor Klaus Doldinger. – Po raz pierwszy usłyszałem całość mojej muzyki – dodał.

Większość widzów kojarzy “Niekończącą się opowieść” z piosenką “Never Ending Story” wykonywaną przez Limahla. Tymczasem utwór ten powstał na potrzeby amerykańskiej premiery dzieła w reżyserii Wolfganga Petersena – jako uzupełnienie muzyki skomponowanej przez Doldingera.

Materiały promocyjne partnera

Kompozytor nie tylko był obecny na premierze, ale i dał też popis swoich umiejętności gry na saksofonie. Dziękując za przyjęcie chwalił wykonawców swoich kompozycji – Cracow Singers, Sinfonietta Cracovia i dyrygenta Christiana Schumanna.

“Niekończąca się opowieść” to kultowa dziś produkcja familijna z gatunku fantastyki, niezwykle ważna w historii kina europejskiego. Znaczenia kulturowego oraz historycznego tego filmu nie można przecenić. W chwili powstania w 1984 roku była to najdroższa produkcja filmowa poza USA i ZSRR (jest to anglojęzyczna produkcja niemiecka).

10. Festiwal Muzyki Filmowej potrwa do 23 maja. Przed nami jeszcze m.in. jubileuszowa gala koncertowa.

R E K L A M A » atrakcje na wesele

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA