Twórcy kinowej biografii Tupaca “All Eyez on Me” pozwani do sądu

All Eyez on Me Tupac
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Twórców filmu “All Eyez on Me”, czyli biografii rapera Tupaca Shakura, czekają kolejne kłopoty.

Najpierw krytycznie o obrazie wyraziła się Jada Pinkett Smith, która skrytykowała sposób, w jaki przedstawiono jej związek z Tupakiem. Potem okazało się, że film nie za dobrze poradził sobie w box office. Teraz, tydzień po premierze, w sądzie pojawił się pozew o naruszenie praw autorskich.

Były dziennikarz magazynu “Vibe”, Kevin Powell, wniósł pozew przeciwko wytwórniom Morgan Creek i Lionsgate oraz producentom. Mężczyzna twierdzi, że do napisania scenariusza wykorzystano, bez pozwolenia, jego prace.

Dokładnie chodzi o serię artykułów, które napisał o wpływie Tupaca na ruch praw obywatelskich oraz gangsta rap. Jak dowiadujemy się z pozwu, po obejrzeniu filmu Powell dopatrzył się wielu podobieństw do swych tekstów. W ramach zadośćuczynienia domaga się udziału z zysków. Na razie produkcja zarobiła nieco ponad 30 milionów dolarów.

Za kamerą obrazu stanął Benny Boom. Autorami scenariusza są Ed Gonzalez i Jeremy Haft. W głównej roli występuje Demetrius Shipp Jr. Danai Gurira wciela się w matkę Tupaca, polityczną aktywistkę, członkinię Czarnych Panter, Afeni Shakur.


Przeczytaj również: Katy Perry i Chris Martin z Coldplay na randce

Tupac sprzedał 75 milionów płyt na całym świecie. Jego wydawnictwa “All Eyez on Me” i “Greatest Hits” są wśród najlepiej sprzedających się w Stanach Zjednoczonych. Był twórcą przeboju “California Love” z Dr. Dre i Rogerem Troutmanem. Legendarny raper zagrał m.in. w filmach “Juice”, “Nad obręczą”, “Bullet”, “Klincz” oraz “Gangsterskie porachunki”.

Shakur został zastrzelony 13 września 1996 roku w Las Vegas. Według śledztwa przeprowadzonego przez gazetę “Los Angeles Times”, morderca został wynajęty przez Notoriousa B.I.G.-a.

R E K L A M A » zespoły weselne