Smolik i Kev Fox z gościnnym udziałem Barbary Wrońskiej

Smolik i Kev Fox z gościnnym udziałem Barbary Wrońskiej
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Smolik i Kev Fox zaprezentowali nową wersję nagrania “Queen of Hearts”, w którym zaśpiewała wokalistka Pustek czy Ballad i Romansów, Barbara Wrońska.

Wszystko zaczęło się od konkursu na 2track – Smolik // Kev Fox oddali w ręce wokalistów swój ostatni singiel “Queen of Hearts”.

Wśród zgłoszeń była także propozycja od Barbary Wrońskiej, znanej chociażby z zespołu Pustki czy z Ballad i Romansów. Ingerencja Basi w piosenkę była tak duża, że jej wersja niestety nie spełniała regulaminowych wymogów natomiast nie ulegało wątpliwości, że jest ona niesamowita.

Basia dała temu utworowi zupełnie nowe oblicze i dlatego Smolik // Kev Fox zdecydowali, że przyznają jej specjalne wyróżnienie, którym jest oficjalna publikacja piosenki i dodanie jej do planowanego wydawnictwa.

– Absolutnie zaskoczyła mnie wersja Basi – mówi Smolik. – Jej głos brzmi pięknie, kobieco, przewrotnie i bardzo charyzmatycznie. Nie jest wcale łatwo mierzyć się z Kevem w tej kategorii. Z radością oddajemy w wasze ręce “Queen of Hearts” o kobiecej twarzy.

– Słuchając podkładu poczułam, że muszę zrobić z tym kawałkiem coś swojego. Melodia przyszła spontanicznie, właściwie jednym tchem – wspomina Wrońska.

– Jednak upublicznienie tego, co zrobiłam sama, nie było łatwe. Miałam pietra, ale odważyłam się, poczułam że to jest ten moment. Ten ruch upewnił mnie w moich twórczych solowych działaniach i był mi bardzo potrzebny.


▶ Przeczytaj również: Natalia Nykiel i Jej niespokojne uderzenie

Utwór “Queen of Hearts” pochodzi z płyty “Smolik / Kev Fox”, która ukazał się w październiku 2015 roku. Dzieło uzyskało platynowy status i zostało wyróżnione Fryderykiem 2016 za Najlepszy album Roku w kategorii elektronika i alternatywa.

POSŁUCHAJ SINGLA
SMOLIK, KEV FOX, BARBARA WROŃSKA – QUEEN OF HEARTS

R E K L A M A » zespoły weselne