MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwaleKraków Live Festival 2017 - Znamy listę wykonawców z kraju i ze świata!

Kraków Live Festival 2017 – Znamy listę wykonawców z kraju i ze świata!
K

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Nadchodzi Kraków Live Festival 2017. Sprawdź, kto wystąpi na festiwalu, który odbędzie się 18-19 sierpnia!

Kraków Live Festival powraca po ubiegłorocznej, niezwykle udanej edycji! Lana Del Rey, Ellie Goulding, alt-J i Wiz Khalifa – do tej znakomitej czwórki, która w dniach 18-19 sierpnia wystąpi w Krakowie właśnie dokładamy eklektyczny, polski zestaw – Pezet, Ten Typ Mes, Pablopavo, Piotr Zioła, Ralph Kaminski, Bovska i Holak – czytamy w informacji od organizatorów.

REKLAMA

Pezet jest jednym z najważniejszych polskich raperów, dlatego jego ubiegłoroczny, dość niespodziewany powrót do koncertowania i nagrywania stał się wydarzeniem, komentowanym nie tylko w środowisku hip-hopowym.

Najpierw gościnny udział w nagraniu „Co jest ze mną nie tak” Czarnego Hi-Fi, a następnie zapowiedź solowego materiału i wydanie singla „Nie zobaczysz łez” dały nadzieję, że kilkuletnia przerwa w muzycznym życiorysie Pezeta dobiega końca.

Materiały promocyjne partnera

Jak bardzo czekano na jego nowe rzeczy pokazują liczby nabite przez wspomniany singiel – 10 tysięcy sprzedanych egzemplarzy – złota płyta i 4 miliony wyświetleń pod klipem. I nawet jeśli szybko nie dojdzie do premiery całego materiału, popularność Pezeta nie osłabnie.

To kwestia jego niepodrabialnego stylu oraz kilku pozycji w dyskografii, które są filarami polskiego hip-hopu – płyt składu Płomień 81 (macierzystej formacji Pezeta) oraz dwóch albumów nagranych wspólnie z producentem Noonem – „Muzyka klasyczna” i „Muzyka poważna”.

Ważnych utworów, gościnnych występów czy własnych produkcji Pezet ma jednak dużo więcej, zatem spodziewajcie się przekrojowego koncertu. Tym ważniejszego, że będzie to jego pierwszy występ w Krakowie od blisko roku!

Ten Typ Mes Kraków Live Festival 2017

Co prawda „nic tak nie dojeżdża jak codzienność”, ale pewnie wielu z chęcią wybrałoby codzienność Mesa – koncerty, nagrania albumów, współpraca z czołówką polskiej sceny muzycznej, prowadzenie wytwórni i marki odzieżowej itd. Bo Ten Typ Mes to wszechstronny artysta z 10 płytami na koncie (w tym dwiema złotymi) swobodnie mieszający rap z elektroniką, g-funkiem i jazzem.

Jego ostatni solowy album, „AŁA” ukazał się pod koniec ubiegłego roku i promowany był m.in. wspólnym nagraniem z Dawidem Podsiadło. To co dodatkowo wyróżnia twórczość Mesa na tle dużej części polskiej rap gry, to podejście do występów na żywo, które rzeczywiście są zgodne z nazwą. Mesowi na scenie towarzyszy duży skład, nadający jego utworom nowej energii. Warto!

Pablopavo i Ludziki Kraków Live Festival 2017

O swojej najnowszej płycie, nagranej z Ludzikami, Pablopavo napisał, że to „godzina muzyki umiarkowanie młodzieżowej”. Jednocześnie szybko się asekuruje, że to jednak album popowy z ładnymi melodiami.

I my się z tym zgadzamy, bo „Ladionola” to płyta, która zostaje ze słuchaczem na długo, tak jak i poprzednie, niebanalne propozycje Pablopavo, który z powodzeniem i coraz większą liczbą fanów lawiruje między piosenka autorską, miejskimi legendami i alternatywą.

Piotr Zioła Kraków Live Festival 2017

Choć debiutancki album Piotra Zioły, „Revolviing Door” utrzymany był w klimacie muzyki rozrywkowej lat 50. i 60. to kolejne ruchy młodego wokalisty pokazują jego wszechstronność. Najpierw współpraca z Rysami przy singlu „Przyjmij brak”, a następnie wokalny udział w nagraniu „Bilet” przygotowanym przez producencki duet Flirtini okazały się ogromnymi sukcesami.

Dobre recenzje jego pierwszej płyty, radiowa popularność kolejnych utworów i wreszcie zdobycie Fryderyka za „Fonograficzny Debiut Roku” dobitnie pokazują, że Piotr Zioła – parafrazując tekst utworu z Flirtini – wcale nie ma biletu donikąd, tylko na sam szczyt.

Ralph Kaminski Kraków Live Festival 2017

Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor tworzący autorska muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Jego debiutancki album „Morze” odniósł spory sukces komercyjny a przede wszystkim zyskał doskonały odbiór prasy i mediów i na kilku blogach został wręcz uznany za płytę roku.

W Krakowie Ralph Kaminski wystąpi wraz z zespołem My Best Band in the World, w składzie: Agnieszka Bigaj (piano), Paweł Izdebski (gitara akustyczna i ukulele), Piotr Lewańczyk (gitara basowa, moog), Magdalena Laskowska (skrzypce), Michał Piotrowski (perkusja), Katarzyna Sylla (skrzypce), Kuba Jakubowski (wiolonczela) i będzie to koncert w ramach trasy „Lato bez Ciebie” promującej dopiero co wydany klip pod tym samym tytułem!

Bovska Kraków Live Festival 2017

Bovska została okrzyknięta jedną z najważniejszych debiutantek 2016 roku. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty, „Kaktus”, został wyprzedany 2 dni po premierze, a utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 10 milionów razy.

Artystka otrzymała również Złotą Płytę za sprzedaż ponad 10 tysięcy egzemplarzy singla „Kaktus” oraz nominację do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W zaledwie rok od premiery swojej pierwszej płyty, Bovska zaprezentowała drugi album zatytułowany „Pysk”, który opisuje jako energię i haj, ciemność i światło, w połączeniu z lekkością i rytmicznością beatu. Łagodność wokali, które jednak często nieoczekiwanie tną na ostro.

Holak Kraków Live Festival 2017

Znany z Małych Miast Mateusz Holak postawił na karierę solową i zaczął od sukcesu. Jego singiel „Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma” to jeden z alternatywnych przebojów wakacji, od którego trudno się uwolnić. Nagranie pochodzi z albumu „The Introvert”, którego nie znajdziecie jednak na stojakach z płytami, tylko… na półkach z prasą muzyczną. Został on bowiem wydany w formie magazynu z CD, stanowiącymi nierozłączną całość.

Ten zabieg zresztą nie dziwi, bo Holak na co dzień zajmuje się grafiką i projektowaniem, zatem magazyn plus płyta dały mu możliwość przedstawienie spektrum sowich możliwości artystycznych. Na żywo Holaka zobaczymy z pełnym live bandem i VJ-em.


▶ Przeczytaj również: Anita Lipnicka powraca z liryczną piosenką „Z miasta”

Bilety na Kraków Live Festival

karnet 2-dniowy – 359 PLN  /  karnet 2-dniowy + pole namiotowe – 419 PLN
bilet jednodniowy – 199 PLN

Zniżka dla dzieci: od 3. do 10. roku życia – 50% ceny biletu: 179 PLN / 209 PLN / 99 PLN. Dzieci do 3. roku życia: udział bezpłatny.

R E K L A M A » zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA