MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyChris Botti na trzech koncertach w Polsce (daty, miejsca, bilety)

Chris Botti na trzech koncertach w Polsce (daty, miejsca, bilety)
C

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Chris Botti, trębacz, którego muzyka poprowadzi nas od jazzu, przez rock and roll, soul, R&B i może nawet heavy metal, do opery, trzykrotnie zagra w Polsce. Muzyk wystąpi 5, 6 i 7 w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie.

Chris Botti zajmuje się tym, czego zawsze pragnął. Imponuje mu gra Milesa Davisa, w swojej karierze występował ze Stingiem. Otwarcie przyznaje, że chciałby koncertować u boku Tomasza Stańki i cieszy się na kolejne spotkania z polską publicznością.

REKLAMA

– Wreszcie robię w życiu to, o czym marzyłem. Nie zamieniłbym tego na żadne pieniądze – powtarza Botti w wywiadach. Z drugiej strony opowiada także o ciężkiej pracy, jaką codziennie wykonuje. Uważa bowiem, że gra na trąbce jest niezwykle wyczerpująca – o wiele bardziej niż np. na fortepianie. Dlatego nie wyobraża sobie siebie koncertującego do późnej starości z prostej przyczyny: nie będzie miał na to siły!

Chris Botti traktuje trąbkę niemal jak relikwię. Wpływ na to ma z pewnością fakt, że instrument jest nader wiekowy – ma 78 lat.

Ustnik, który stanowi jej niezwykle ważny element, jest jeszcze starszy – został wyprodukowany 91 lat temu. Nic dziwnego, że instrument brzmi tak wspaniale, a ciepłe dźwięki wydobywane przez Chrisa Bottiego są zwykle rozpoznawalne nieomal od pierwszych chwil. Co artysta mówi o swojej trąbce?

Materiały promocyjne partnera

– Porównuję ją do byłej żony. Ale takiej, z którą jesteś w dobrych stosunkach i zawsze odbierasz od niej telefon. Wciąż jesteś w stanie zapytać ją o zdrowie, pożartować. To ktoś, kogo nie możesz wymazać ze swego życia. Nawet jeśli masz już nową żonę, nowe relacje – przyznaje w wywiadzie dla polskiego kobiecego magazynu przed pięcioma laty. Botti twierdzi, że ten właśnie instrument firmy Martin Committee, jest rzadkością i wcześniej nie grał na lepszym.

Jazz w wykonaniu amerykańskiego trębacza to muzyka dla wszystkich, nie trzeba się obawiać zbyt rozbudowanych fraz czy kakofonii dźwięków charakterystycznych dla wielopoziomowych improwizacji.

Muzyczna podróż z Chrisem Bottim w Polsce możliwa będzie aż po trzech miastach.

▸ Przeczytaj również: Katy Perry – Najnowszy album „Witness” Numer 1 na liście Billboard!

Chris Botti w Polsce

Koncerty trębacza z zespołem zaplanowane są w: Warszawie – 5 września (Torwar), Wrocławiu – 6 września (Hala Stulecia) oraz w Szczecinie – 7 września (Azoty Arena).

Bilety na koncert Chrisa Bottiego

Wejściówki na te wydarzenia można nabywać za pośrednictwem stron Bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik w całym kraju.

POSŁUCHAJ LIVE
CHRIS BOTTI & SINFONIA VARSOVIA

R E K L A M A » zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA