DOOM wskrzesza KMD z Jayem Electronicą

DOOM
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Zgodnie z obietnicą, zamaskowany raper DOOM w ramach “The Missing Notebook Rhymes” co tydzień udostępnia nowe nagranie. Do sieci trafił właśnie nowy kawałek kolektywu KMD.

Projekt “The Missing Notebook Rhymes” realizowany jest we współpracy z kanałem Adult Swim i zaplanowany na 14 tygodni. W ramach serii udostępniane są nie tylko nagrania DOOM-a, ale także innych artystów.

Pierwszą odsłoną był “Negus” stworzony z Seanem Price’em. Teraz muzyk zaprezentował “True Lightyears”, pierwszy utwór KMD od 24 lat. W nagraniu, które znajduje się tutaj, udziela się Jay Electronica. Kawałka można wysłuchać tutaj.

Jednocześnie zapowiedziano nowy album KMD – “Crack In Time”. Zestaw ma się ukazać nakładem Metalface/Nature Sounds. Premiera nie została wyznaczona.

KMD to hiphopowe trio, które działało w latach 90. W składzie znajdowali się Zev Love X, później znany jako MF DOOM, jego młodysz brat DJ Subroc i Rodan (a później Onyx the Birthstone Kid).

▸ Przeczytaj również: Dlaczego nie będzie drugiego sezonu „Gypsy” z Naomi Watts

DOOM, czyli Daniel Dumile znany jest m.in. za sprawą projektów Danger Doom (z Danger Mousem) i Madvillain (z Madlibem), ale jego najważniejsze wcielenie to Doom, przez lata MF Doom, gdzie MF było skrótem od Metal Face – raper bowiem kryje twarz za stalową maską.

Już od solowego debiutu w 1999 roku “Operation: Doomsday” słuchany i poważany w hiphopowym undergroundzie i poza sceną rapową, gdzie doceniono jego oryginalny, choć hermetyczny styl.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!