MUZOTAKTNEWSYFilmMary, Queen Of Scots: Margot Robbie królową

Mary, Queen Of Scots: Margot Robbie królową
M

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Niedługo po prezentacji zdjęcia Saoirse Ronan, do sieci trafiła fotka Margot Robbie z planu filmu “Mary, Queen Of Scots”.

Kostiumowy dramat opowie o losach Marii Stuart (w tej roli Saoirse Ronan), która została królową Szkotów w roku 1542, w wieku zaledwie 9 miesięcy. Występowała jako pretendentka do tronu Anglii przeciwko kuzynce, Elżbiecie I (Margot Robbie), zabiegając o uznanie swych praw.

REKLAMA

Jako fanatyczna katoliczka wszczęła walkę z protestantami, szukając poparcia na dworze hiszpańskim. Jej polityka budziła powszechny sprzeciw i niezadowolenie, powodując liczne bunty i powstania antykrólewskie.

W czasie jednej z kolejnych rebelii w 1567 została zmuszona do opuszczenia Szkocji. Schroniła się w Anglii, gdzie została aresztowana, oskarżona o zamach na życie Elżbiety I i chęć objęcia tronu angielskiego. Po 19 latach więzienia została skazana na śmierć i stracona.

Materiały promocyjne partnera

Na Twitterze można zobaczyć ucharakteryzowaną i trudną do poznania, rudowłosą Margot Robbie. Dwa zdjęcia z planu znajdują się tutaj.

W obsadzie znalazł się również Jack Lowden, który wciela się w Lorda Darnleya oraz Martin Compston, który gra hrabiego Bothwella, trzeciego męża Marii Stuart. Udział potwierdziła ponadto Gemma Chan jako Bess z Hardwick, przyjaciółka i powierniczka Elżbiety I.

▸ Przeczytaj również: Blac Chyna i Nicki Minaj ścigają się (zobacz wideo „Rake It Up”)

Dzieło jest reżyserskim debiutem Josie Rourke, dyrektor artystycznej z The Donmar Warehouse. Autorem scenariusza filmu “Mary Queen of Scots” jest Beau Willimon (“House of Cards”).

Premiera planowana jest na 2018 rok.

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA