Ulver na trzech koncertach w Polsce (daty, miejsca, bilety)

Ulver na trzech koncertach w Polsce (daty, miejsca, bilety)
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone
pobierz
pobierz
pobierz

Metalowa kapela Ulver wraca do naszego kraju z trzema koncertami. Występy odbędą się w listopadzie w Gdańsku, Warszawie i we Wrocławiu.

Norweskie wilki Kristoffera Rygga, Ulver powracają do Polski z nowym projektem, nowym materiałem i nową produkcją. Grupa słynąca z tego, że każdy kolejny album jest muzycznym zaskoczeniem dla fanów i odbija się szerokim echem w muzycznym świecie w pełni zasługuje na miano eksperymentalnej.

Ulver nie boi się zmian ani drastycznych rewolucji stylowych, podkreślając tym swoją własną muzyczną filozofię.

W 1993 roku zadebiutowali blackmetalowym albumem Bergtatt, jednak nie dali się zaszufladkować i szybko pokazali, że ich styl wykracza poza metal, folk, a nawet rock. Eksperymentalne podróże Ulvera to także inspiracje muzyką progresywną, symfoniczną, akustycznymi brzmieniami, a jak pokazali na ostatniej płycie także synthpopem.

W 1998 roku lider i wokalista Norwegów Kristoffer Rygg stworzył własną wytwórnię płytową Jester Records, która stała się muzycznym laboratorium zespołu. W 2009 r. w grupie zaszła kolejna ważna zmiana. Do Ulvera dołączył brytyjski multiinstrumentalista Daniel O’Sullivan.

W tym samym roku zespół wrócił do koncertowania i to nie w byle jakim stylu, bo wystąpił m.in. w Norweskiej Operze Narodowej Kolejne lata przyniosły Ulverowi ponad pół miliona sprzedanych płyt oraz liczne nagrody m.in. NATT&DAG za najlepszy występ na żywo w 2011 r. oraz nominację do Norweskiej Nagrody Grammy, Spellemannsprisen w kategorii Album Roku za “Shadows of the Sun” (2008).

Najnowsze dzieło grupy to album “The Assassination of Julius Caesar”, który jak każda kolejna płyta budzi emocje, czasem kontrowersje i jest szeroko dyskutowana przez fanów. Inspirowany synthpopem i muzyką lat 80. krążek jednych zachwyca, podczas gdy dla innych romans z muzyką pop jest poważnym zarzutem. To czego nie można powiedzieć o tej płycie to to, że przejdzie ona bez echa.

Oto szczegóły występów:
26 listopada – Gdańsk, B90
ceny biletów: 99 zł w przedsprzedaży i 119 zł w dniu koncertu

27 listopada – Warszawa, Progresja
ceny biletów: zwykłe 100zł w przedsprzedaży i 120 zł w dniu koncertu
kolekcjonerskie 103 zł w przedsprzedaży i 123 zł w dniu koncertu

28 – listopada – Wrocław, A2, Wrocław
ceny biletów: zwykłe 100zł w przedsprzedaży i 120 zł w dniu koncertu
kolekcjonerskie 103 zł w przedsprzedaży i 123 zł w dniu koncertu

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift szokuje fanów! (posłuchaj Look What You Made Me Do)

zespoły weselne

Zobacz także

loading...
loading...
  • Dowiedz się więcej na temat:
  • Ulver
PODZIEL SIĘ